Afyon Haber Sitesi

Yarım Elma’nın yeni hizmet binası Dumlupınar İlkokulu

Afyonkarahisar Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği basın açıklaması gerçekleştirerek yeni hizmet binasına taşınacaklarını açıkladı.

Basın açıklaması Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk ve Dernek Müdürü Seydi Yılmaz’ın katılımı ile gerçekleşti.

Yarım Elma’nın yeni hizmet binası Dumlupınar İlkokulu

Basın açıklamasında konuşan Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk şu ifadelere yer verdi;

“Basınımızın güzide temsilcileri 16 yıl önce bir avuç hayırsever tarafından kurulan ve kimsesizlerin kimi olma adına yola çıkılan Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gıda Bankası hizmet verdiği Alimoğlu Ailesi’ne ait Hacıpaşa Hamamı’ndan ayrılarak yeni mekânı olan Dumlupınar İlkokulu’na yakında taşınacaktır.

Mekanlarını derneğimize tahsis eden Alimoğlu Ailesi’ne bütün dernek üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Ahirete göç edenlerin Allah’tan rahmet kalanlara sağlık ve afiyet diliyorum. Derneğimize Dumlupınar İlkokulu’nu tahsis eden başta Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Burhanettin Çoban olmak üzere İl Genel Meclis Üyelerine ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Murat Toy’a çok teşekkür ederim.

Tarihi binamızın bakım ve onarımını tamamladıktan sonra buraya taşınacağız bugüne kadar yanımızda olan basınımızın değerli bütün üyelerine çok teşekkür ediyorum.”

“Yardımlar ihtiyaç sahiplerine bir sistem dahilinde ulaştırılacak”

Basın toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk aynı kişilerin farklı birkaç kurumdan aynı anda yardım aldığı bununla ilgili olarak bir program üzerinde çalışıldığını ifade ederek; “İktisat fakültesi dekanının ve birkaç öğretim üyesi bir araya gelerek bir program geliştirdi. Her dernek olmamak üzere bizim gibi bu görüşe katılan dernekler ve Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi bu sisteme dahil olacak ve yardım alan kişinin T.C kimlik numarası girildiğinde hangi kurumlardan yardım aldıkları listelenebilecek. Bu sayede ise adaletli bir şekilde kimseye hak geçmeden yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabilecek. Bu programımız hazır sadece alt yapısı için bilgisayar donanımları hazırlandıktan sonra bu sistemi kullanacağız. Aynı kişilerin dört beş kurumdan yardım alması bu sayede önlenecek” dedi.

“Zekât paralarını kendi paramızdan daha dikkatli harcayan bir kurumuz”

Afyonkarahisar’da hizmet veren birçok dernek olduğu ve bu derneklerin sosyal medya hesaplarından yardımdan ziyade ihtiyaçlarını paylaşarak yardım topladıkları bu sayede yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını bir dernek enflasyonu oluştuğu konusunda sorulan soruya ise; “Dernek kurmak yasal bir hak bununla ilgili bizim bir tasarrufumuz söz konusu değildir. Bu konuda hayırseverlerimiz yardımlarının nereye ulaştıklarını bilmeleri gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bizlere verilen zekât ve yardımları kendi paramızdan daha dikkatli harcamalıyız. Yani mecazi tabirle zekât parasıyla birilerine çiçek dağıtılmaz. Maalesef bu tür dernek var. Fakat bu konuda isim vermem biz Yarım Elma olarak kimseyi de kendimize rakip görmüyoruz” şeklinde yanıtladı.

Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk ve Dernek Müdürü Seydi Yılmaz toplantının ardından derneğin yeni hizmet binası Dumlupınar İlkokulu’nu basın mensuplarına tanıttı.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: