Afyon Haber Sitesi

“15 TEMMUZ; EMPERYALİSTLERİN ANADOLU’YU İŞGALİ İÇİN YAPILMIŞ BİR DARBEDİR”

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Uluçay mesajında “15 Temmuz; emperyalistlerin Anadolu’yu işgali için yapılmış bir darbedir” dedi. 

15 Temmuz kanlı darbe girişiminin altıncı yılı nedeniyle bir basın açıklaması yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “15 Temmuz, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekasını, Türk milletinin huzurunu ve refahını hedef alan, FETÖ’nin yapmaya kalktığı ve Anadolu topraklarının gördüğü tarihin en büyük ihanettir” dedi.

“Ülkemizi işgale çanak tutmak için yapılmış bir darbe girişimi”

Uluçay, “Altı yıl önce, Cumhuriyet tarihinin en alçak ve en büyük ihanetini yaşadık. 15 Temmuz 2016 Cuma gününün gecesinde, Peygamber ocağı olarak gördüğümüz Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisinde yuvalanan FETÖ mensubu bir grup üniformalı hain ve onların işbirlikçileri ülkemizi emperyalistlerin işgaline çanak tutmak amacıyla darbe girişiminde bulunmuş ancak bu alçak plan, halkımızın demokrasiye sahip çıkması ile püskürtülmüştür” ifadelerine yer verdi.

“Bilincimizi her daim açık tutacağız”

“O gecede, ‘Halkın gücünün üstünde bir güç ben tanımadım bugüne kadar. Milletimizi meydanlara davet ediyorum’ diyen Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla tarihimizin en görkemli seferberliklerinden birini yaşadık” ifadelerini kullanan Uluçay mesajına şöyle devam etti; Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yeni bir diriliş ruhu ile meydanlara inen aziz milletimiz alçakların karşısında çıplak elle son teknoloji tanklara, helikopterlere ve jetlere karşı destansı bir mücadele vermiştir. FETÖ’cü hainlerin ve işbirlikçilerinin bu ülkeye neler yaptığını asla unutmayacağız, unutturmayacağız. 251 şehit verdiğimiz o kara gün tarihin kirli sayfalarında yer tutacaktır. Ülkemize karşı emperyalistlerin işgali için yapılmış olan darbe girişimi nedeniyle bilincimizi her daim açık tutacağız.

“Halkımızı Zafer Meydanına bekliyoruz”

Uluçay mesajını, “Kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi, onların emanetlerini asla unutmadık, unutmayacağız. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle 15 Temmuz Cuma günü Valiliğimizin öncülüğünde Zafer Meydanında düzenlenecek olan anma programına tüm halkımızı davet ediyor, vatan uğruna canını hiç düşünmeden feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, hayırlı ömürler ve ailelerine sabır dilerim” ifadeleri ile noktaladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: