Afyon Haber Sitesi

“18 EKİM’DEN SONRA TERÖRİSTLERİ YAKALAYAN VE YARGILAYANLARDAN HESAP MI SORACAKSINIZ?”

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay gündemi değerlendirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 18 Ekim’i milat göstererek illegal isteklerde bulunmasına sert tepki gösterdi. Uluçay “18 Ekim’den sonra teröristleri yakalayan MİT ve polis, yargılayan hakim ve savcılara hesap mı soracaksınız?” diye sordu.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıya İl Tanıtım ve Medya Başkanı Yakup Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz katıldı.

 

“Basının başarılı çalışmaları gelişime büyük katkı sağlıyor”

 

Toplantıda konuşan Uluçay sözlerine “Dünya gazeteciler günü”nü kutlayarak başladı. Uluçay, “Basın, hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basınımız, kamuoyu oluşumunda etkin ve önemli bir güce sahiptir. Gerek ülkemizin gerekse Afyonkarahisar’ımızın her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ve ilimiz ekonomisine olumlu yönde yansımasına, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. Böylesine önemli bir görevi ifa etmek için özveri ile çalışan, yerelden ulusala, tüm basın çalışanlarının ’21 Ekim Dünya Gazeteciler günü kutlar, sağlık ve başarı dilerim” dedi.

“10 ayda bütün mahallelerin ziyaretlerini tamamladık”

İlçe danışma meclisi toplantılarına başladıklarını kaydeden Uluçay şöyle dedi; Bir kısmını tamamladığımız toplantılarımız hafta sonları milletvekillerimizin her bir ilçeye ayrı ayrı katılımları ile gerçekleşmektedir. Bununla birlikte saha ve ilçe ziyaretlerimizi de milletvekillerimiz ve koordinatörlerimiz ile sürdürüyoruz. Milletvekilimiz ve Koordinatörlerimizin her bir bölgeye ayrı ayrı gitmesinin sebebi de şehrimizin ilçelerimizin beldelerimizin ve köylerimizin tamamına kısa bir süre içerisinde ulaşabilmektir.

1 Ocak 2021 tarihinden bugüne kadar 10 ay gibi bir sürede şehir merkezimizin mahallelerini tamamlamak ile birlikte 17 ilçemizi ortalama 5’er kez, 42 beldemizi de ikişer kez 421 köyümüzün de bir çoğunu ziyaret ettik. 1 yıl içerisinde de çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız.

“Kapanan işyerlerinin 3,8 katı açıldı”

Pandemi döneminde kapanan esnafın 3,8 katı yani 431 bin 700 esnafın açılış yaptığını söyleyen Uluçay, “2020’de kapanan esnaf sayısı 2019’a göre %13,4 düşüş ile 99 bin 500 olmuştur. Açılan iş yeri sayısı ise %53 artmıştır” dedi.

“Dünya ihracatında aldığımız pay ilk kez yüzde 1’in üzerinde”

İhracat rakamları hakkında da bilgi veren Uluçay Türkiye’nin dünya ihracatından aldığı payın Cumhuriyet tarihinde ilk kez %1’in üzerine çıktığını kaydetti. Uluçay, “Bu rakam; 1980’de %0,14, 2000’de %0.43 idi. Artık Türk ürünleri, dünyanın dört bir yanına ihraç edilen ürünler halinde geldi. Bu başarı Türkiye’nin. Bütün bunlarla birlikte Türkiye, 1974’te bir yılda 1,5 milyar $ ihracat yapıyordu. 1990’da bir ayda 1,5 milyar $ ihracat yapıyordu. 16 Ekim’de bir günde 1,5 milyar $ ihracat yapan bir ülke halinde geldi. Elbette daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz ve daha güçleneceğiz. İhracattaki başarının sürmesi ile birlikte Türkiye de büyüyecek” ifadelerine yer verdi.

“Kuklalar şer güçlerin sözcülüğüne soyundu”

CHP’nin 18 Ekim tehdit mesajı da Uluçay’ın gündemindeydi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘son çağrım’ diyerek kamu çalışanlarını 18 Ekim’e kadar ellerindeki işleri bırakmaları konusunda tehdit ettiğini kaydeden Uluçay sözlerine şöyle devam etti; CHP Genel Başkanı ülkemizdeki huzuru sabote etmeye çalışmıştır. Aynı gece Haçlı dünyasının 10 bürokratı ‘Kızıl soros’ Kavala’nın serbest bırakılmasını istemiştir. Yine aynı gün 28 Şubat’ın 5’li çetesinden TÜSİAD, haddini aşarak ‘demokrasi’, ‘laiklik’ gibi sözler geveledi. Yaşanan süreci değerlendirdiğimizde bu operasyonun yurt dışı merkezli olduğu apaçık ortadadır. Pensilvanya’nın içimizdeki kuklaları bu defa yeni bir operasyon hayali ile şer güçlerin sözcülüğüne soyunmuştur.

“Teröristleri yakalayan MİT, polis, yargılayan hakim, savcılara da mı hesap soracaksınız”

Uluçay, CHP Genel Başkanının illegal isteklerinin ne olduğunu da sordu. ‘İktidara gelirsek, 18 Ekim Pazartesi itibarıyla bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır’ diyen CHP Genel Başkanının bu ‘illegal’ isteklerin neler olduğunu soran Uluçay şöyle dedi; Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı harekâtları illegal mi sayılacak? 18 Ekim 2021 itibarıyla Suriye’den çıkmayan komutanlardan hesap soracak mısınız? Marmaray’a, üçüncü köprüye, üçüncü havaalanına, Çanakkale Köprüsü’ne karşı oldukları herkesçe biliniyor. 18 Ekim 2021 itibarıyla buralardan yatırımını çekmeyen, hala alacağı vereceği olan iş adamlarını cezalandıracak mısınız? KHK ile ceza alanları yani FETÖ’yü serbest bırakacağınızı zaten söylediniz. Peki, 18 Ekim 2021 itibarıyla yeni FETÖ’cüleri bulan MİT mensuplarından, tutuklayan polislerden, yargılayan hâkim ve savcılardan hesap soracak mısınız? Türkiye bağımsız bir ülkedir, kimsenin müdahalesi ve parmak sallaması söz konusu olamaz. Herkes yerini ve haddini bilmek zorundadır.

“Zillet ittifakının yalan haberleri çok hızlı yayılıyor”

Uluçay’ın gündemindeki diğer bir konu da zillet ittifakının yalan haberleriydi. Uluçay, “Yalan haber, doğru haberden 6 kat daha hızlı yayılıyor. Yalan haber sosyal medya patronlarının doğru haberden daha fazla işine geliyor. Yalan haber daha ilginç, daha tahrik edici olduğu için daha fazla tepki alıyor, vatandaşları da daha fazla süre sosyal medyanın başında tutuyor elbette. Zillet ittifakı bunu artık gün aşırı yapmaya başladı. Bunlardan biri de CHP Genel Başkanının siyasi cinayet iddiasıdır. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ‘böyle bir istihbarat yok’ diye açıklama yaptı. CHP Grup Başkanvekilinin Kütahya ziyaretinde çiftçi olduğunu söyleyen bir kişi traktörüne el konulduğunu iddia etmiş, söz konusu kişinin ise evlilik vaadiyle insanları dolandıran çete lideri olduğu ortaya çıkmıştır” dedi.

Tarımsal veriler hakkında da bir bilgilendirme yapan Uluçay “Son zamanlarda tarım konusunda çıkan spekülatif haberlerin arttığını ve ısrarla bu konunun üstüne gidildiğine şahit oluyoruz. Kamera karşısına çıkıp, alıcısı doğru haberden 6 kat hızla yayılan yalanları söyleyerek gündemde kalma çabası olanların yalandan başka çarelerinin olmadığının farkındayız” dedi.

“Tarımsal üretim verileri arttı”

Uluçay, “Bugün AK Parti’nin tarımı bitirdiği iddialarını rakamlarla çürütüyoruz” diyerek şöyle konuştu; Afyonkarahisar’da sebze üretimi son 18 yılda yüzde 82 oranında artmıştır. 2002’de bu rakam 153 bin 740 ton iken 2020 de 279 bin 587 tona ulaşmıştır. Meyve üretimi de  yüzde 90 oranında artarak 2002 de 81 bin 86 ton olan rakam 2020 de 147 bin 908 tona ulaşmıştır. Şehrimizde büyükbaş hayvan varlığımız yüzde 104 oranında artarak 2002 de 214 bin 233 adet olan sayı 2020 de 437 bin 259 adete ulaşmıştır. Afyonkarahisar’daki küçükbaş hayvan varlığımız 2002 de 791 bin 691 iken, 2020 de bu rakam yüzde 56 oranında artarak 1 milyon 235 bin 46 adete ulaşmıştır. Kanatlı hayvan sayısı da 2002 de 4 milyon 832 bin 517 iken 2020 de yüzde 250 oranında artarak 16 milyon 893 bin 961’e ulaşmıştır. Şehrimiz genelinde 2002’den bu yana 736 bin 876 dekar arazi sulamaya açılmış olup yıllık 771 milyon TL zirai gelir artışı sağlanmıştır. 2002’den bu güne tamamlanan 224 dere ıslahı ile şehir merkezi, 210 adet yerleşim yeri ve 330 bin 265 dekar arazi taşkınlardan korunmuştur. Şehrimizdeki toplam bitkisel üretimimiz 2002’de bugüne kadar yüzde 26 oranında artarak 2002 de 2 milyon 226 bin 783 ton oran rakam 2020 de 2 milyon 805 bin 179 tona ulaşmıştır.

2002’den 2020’ye kadar 2 milyar 147 milyon TL tarımsal destek ödemesi yapılmıştır.  Tarımın belkemiği olan traktör satışları 2002 yılında ihracat dahil 8 bin 100 adet olarak gerçekleşirken 2021 yılının sadece ilk yarısında bu rakam 32 bin olmuştur” şeklinde konuştu.

2002’den bu güne tarım 428 tesis hizmete açıldı

Tarımın verimliliğinin hava şartları ve tarımsal yatırımlara bağlı olduğu vurgusunu yapan Uluçay, “Eğer hava şartları üreticinin beklediği gibi yağışlı olur yatırımlar da eksiksiz olursa iyi bir verim elde edilebilir. Hamdosun 2002’den bugüne DSİ il genelinde 428 tesisi hizmete açmış ancak bu sene yağışların yeterli olmaması dolayısıyla bir sıkıntı yaşanmıştır. Peki bugün tarım ve hayvancılık bitti ise 2002 de iktidarı devraldığımızdaki tabloyu hangi ifadeyle özetleyeceksiniz?” diye sordu.

“Bunlar PKK’nın ele başlarına da kamuda görev verirler”

Zillet ittifakının sürekli olarak halk ile çatışmayı kendine görev edinmişçesine adeta halka karşı halka rağmen ne varsa onun hayalini kurduğunu kaydeden Uluçay sözlerine şu örneklerle devam etti; Örneğin CHP’li Faik Öztrak ‘Ayasofya’yı yeniden müze yapacağız’ diyor. Yine eski CHP’li Dursun Çiçek, ‘HDP’ye iki bakanlık vereceğiz’ diyor. Terör örgütünün siyasi kanadı Selahattin Demirtaş da ‘Apo’nun heykelini dikeceğiz’ diyor. Kılıçdaroğlu ise ‘KHK ile atılan Fetullaçıları ve PKKlıları işe iade edeceğiz’ diyor. Şimdi böyle bir Türkiye’yi hayal edebiliyor musunuz? Böyle bir hükümet, PKK terör örgütünün Kandil’deki ele başlarını da kamudaki vazifeden mahrum bırakmaz. Zira millete rağmen bunlar yapılır ise bu aziz millet böyle bir ihanete asla müsamaha göstermez.

Afyonkarahisar Belediyesi

Afyonkarahisar Belediyesinin yatırımlarına da değinen Uluçay, “Afyonkarahisar Belediyesi 15 Nisan 2019 tarihinden günümüze kadar 36 projenin 14’nü hayata geçirdi, 22 projenin yapım ve proje çalışmalarını ise sürdürüyor. Bugüne kadar şehrimize 200 Milyon TL’nin üzerinde önemli yatırımlar kazandıran belediyemiz özellikle Afyonkarahisar’ın ihtiyaçlarına cevap verecek projeleri tek tek hayata geçirdi. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in vadettiği projelerin tamamının toplam değeri 473 Milyon TL’dir. Aralarında Millet Bahçeleri, Hobi Bahçeleri, Sokak Sağlıklaştırma, Mekanik Otopark, Sıcak Asfalt Çalışmaları, Enerji Yatırımları, Sportif ve Kültürel Yatırımlar, yöresel lezzetlerimizin ikram edileceği Gastronomi Konağına kadar birçok projeye imza atan belediyemiz istihdama yönelik çalışmaların yanında araç parkurunu da güçlendirdi.  Alt geçit projesine Karayolları Kavşağından başlayan Belediyemiz bunu da yaklaşık 1 ay sonra tamamlamayı hedefliyor” şeklinde konuştu.

“Afyonkarahisar Belediyesi başarılı etkinliklere imza attı”

Uluçay, “Afyonkarahisar Belediyesinin yapmış olduğu festivaller, şehrimizi Türkiye ile birlikte dünyada da adından söz ettirir iller arasına soktu. Dünya Motokros Şampiyonası ve Türkiye Motosiklet Festivali, Caz Festivali ve Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivalini başarı ile tamamlayan Afyonkarahisar Belediyesi etkinlikleri ile de dikkat çekiyor. Bunların başında Kitap Fuarı, Arabada Sinema ve Mahallelerde tiyatro etkinliği gibi birçok etkinliği başarı ile tamamlayan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve ekibi vatandaşlarımız tarafından takdir edilmektedir” dedi.

Afjet Afyonspor’u tebrik etti

Uluçay son olarak ikinci ligde oynayan ve son haftalarda güzel bir ivme yakalayan AFJET Afyonsporu tebrik ederek şöyle dedi; Bundan sonraki maçlarda şampiyonluk yolunda başarılarının devamını diliyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: