Afyon Haber Sitesi

2022’de dişlerde trend doğal güzellik olacak

  • Gündem
  • 30 Aralık 2021
  • 2022’de dişlerde trend doğal güzellik olacak için yorumlar kapalı

Modada olduğu gibi dişlerde de her yıl trendler değişiyor. 2022’de bembeyaz, iddialı diş tasarımlarında sağlıkla birlikte doğal güzelliği ön plana çıkaracak diş uygulamalarının damga vurması bekleniyor.

Ağız ve diş sağlığı sektörünü değerlendiren DentaLuna Klinik Sahibi Diş Hekimi Arzu Yalnız, “2021 aslında sektörümüz için kötü olmamakla birlikte gayet canlı, hareketli bir yıldı. Elbette son dönemde dövizin hareketliliği nedeniyle yılın sonuna doğru bir durgunluk yaşandı. Durgunluğun sebebi ne olacağının bilinmemesiyle alakalı oldu. Ayrıca 2021’de yine yurt dışından Türkiye’ye gelenlerle ilgili geçmiş seneye göre daha rahattık. Her ne kadar beklentilerimiz altında olsa da 2020’ye göre daha iyiydi. Döviz bazında çok fark yaratmış olmasa da TL bazında hedefimize yaklaştık” dedi.

2022’nin diş trendleri hakkında da konuşan Yalnız, “Çağımız estetik çağı. Hem dijital hem sosyal medya hem de gündelik hayatta insanlar, mükemmeli aradı. Bunu ‘Kendi Mükemmelini Arayış Dönemi’ olarak görüyorum. Ama 2022’de bu biraz daha değişecek. Bu yıl, dişte radikal değişimleri sağlığı göz aradı ederek yapmaktan ziyade sağlığı da ön planda tutarak yapılan çalışmalar ön planda olacak. Eskiden gülüş tasarımı ‘Hollywood gülüşü’ üzerineydi. Çok daha beyaz, iddialı işler şeklindeydi. Ancak artık bu beyazlık kanıksandığı için abartıda bile doğal görüntü sağlayan estetik tercih ediliyor” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: