Afyon Haber Sitesi I AfyonAjans.com

23-30 Eylül “Avrupa spor haftası başladı”

Avrupa Spor Haftası, her yıl geleneksel olarak düzenlenen, çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan ve statüden bireyi bir araya getirerek hareket bilincini arttıran önemli bir projedir.
Gençlik ve Spor Bakanlığımızca Avrupa Spor Haftasında etkinliklerinde koordinatörlük yetkisi verilmesi ve önceki yıllarda Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından gerçekleştirilen başarılı projelerin (Beraber Yürüyelim, HİSapp Mobil Uygulama, HİS Festivalleri, Herkes İçin Spor Günleri, vb.) Avrupa Parlamentosu tarafından başarılı bulunmasndan dolayı, ’nin Avrupa Birliği üyesi olmamasına rağmen Avrupa Parlamentosu tarafından desteklenmesi kararlaştırılmıştır.
İl Müdürlüğümüz bünyesindeki antrenörlerimiz ve hem profesyonel hem de amatör sporcularının katılımıyla gerçekleştirilen , çeşitli sportif faaliyetler yapılarak etkinliğe katılan halkımızın da büyük beğenisini topladı.

Bu yıl olağanüstü olarak Covid-19 Koronavirüsün yol açtığı hastalıktan dolayı sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen açılış, Kocatepe Spor Kompleksi Atletizm sahasında il müdürümüz Feyzullah DERECİ’nin konuşmasıyla Avrupa Spor Haftası etkinlikleri başladı. ‘Sporun bir yaşam tarzı olduğunu belirten il müdürümüz sporun önemine değinerek herkesin sporu eğlenerek yapması gerektiğini söyledi. Olağanüstü koşullara rağmen çocuklarını etkinliğe getiren ve sosyal mesafenin önemine değinen il müdürümüz dışardan katılım gösteren ailelere ve velilere de ayrıca teşekkürlerini iletti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: