Afyon Haber Sitesi

AFYON MOTORSPORLARI MERKEZİ ULUSARARASI KAMP KARAVAN ALANI

AFYON MOTORSPORLARI MERKEZİ ULUSARARASI KAMP KARAVAN ALANI

Afyonkarahisar, Dünya Motokros Şampiyonası’na hazırlanıyor. 1-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası ve Türkiye MotoFest’in yapılacağı alanda Uluslararası standartlarda Dünyanın ve Türkiye’nin ilk ve tek termal altyapısına sahip Kamp Karavan Alanı’ oluşturuldu.

HER ŞEY EN İNCE AYRINTISINA KADAR DÜŞÜNÜLDÜ

Dünya Motokros Şampiyonası 9. Ayağı MXGP OF TURKEY 4-5 Eylül’de, 10. Ayak yarışları ise MXGP OF AFYON markasıyla 7-8 Eylül’de Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenecek. Türkiye’nin ve dünyanın motosiklet tutkunlarını bir araya getirecek iki yarışın yanında 1-8 Eylül’de Türkiye MotoFest bu yıl nefes kesecek.  40’tan fazla spor aktivitesi ve eğlencenin tavan yapacağı organizasyon için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü.

TÜRKİYE VE DÜNYA’DA İLK VE TEK OLACAK

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla dünyanın dört bir tarafından misafirlerin geleceği Afyon Motorsporları Merkezi’nde Türkiye’nin ilk ve tek termal altyapısına sahip Kamp Karavan Alanı’ oluşturuldu. Oluşturulan ‘Kamp Karavan Alanı’ ile ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, motorsporları tutkunlarını Dünya ve Türkiye’nin Uluslararası ilk ve tek tek termal altyapısına sahip Kamp Karavan Alanı’na beklediklerini söyledi.

ULUSLARARASI STANDARTLARDA OLACAK

Zeybek Başkan; “İlki 2018 yılında başlayan Motokros Şampiyonası 2019 yılında ciddi bir çalışma sergileyerek yine FİM tarafından iki ödüle birden layık görüldük. Organizasyonu 2020 yılında pandemiden dolayı gerçekleştiremedik. Bu sene Dünya Motokros Şampiyonası 9. Ayağı MXGP OF TURKEY 4-5 Eylül’de, 10. Ayak yarışları ise MXGP OF AFYON markasıyla 7-8 Eylül’de Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenecek. Bu alanı daha verimli kullanabiliriz diye düşünürken hemşehrimiz Motorsporları Federasyonu Başkanı M. Nedim Akülke ile bölgeye uluslararası karavan ve kamp alanı kazandırmayı planladık.”

KAMP YAPACAKLAR OTELLERDEN İNDİRİMLİ FAYDALANABİLECEK

“Belediye çalışanlarımızın da büyük emekleriyle Dünyanın ve Türkiye’nin ilk ve tek termal altyapısına sahip Kamp Karavan Alanı’ oluşturuyoruz. Burada birçok doğa tutkunu, karavanları ile ya da çadırları ile kamp yapabilecek. Bizim özelliğimiz diğer illerden farklı. Burası aynı zamanda bir termal bölge. Otelcilerimizle de anlaşma yapıldı. Kamp yapacak arkadaşlarımız otellerden de belirli indirimlerle faydalanabilecekler. Bu vesileyle emeği geçen başta Türkiye Motorsporları Federasyonu Başkanımız Mahmut Nedim Akülke ve Belediyemizin fedakâr çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

“BAŞKANIMIZ SAYESİNDE DÜNYA’DA TEK OLACAK”

Türkiye Motorsporları Federasyonu Başkanımız Mahmut Nedim Akülke ise ülkemizde gelişimi geri olan bir turizm destinasyonunun önemli birimlerinden birini Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek sayesinde hayata geçirdiklerini söyledi. Afyonkarahisar’a uluslararası standartlarda Türkiye’nin ilk karavan kamp alanının Afyon Motor Sporları Merkezi’nde oluşturduklarını kaydeden Mahmut Akülke, “Dünya Şampiyonası kadar heyecanlıyım. Çünkü burası 25 Ağustos’ta bittiği an Türkiye’ye bir ilki kazandırmış olacağız. Planladığımız karavan kamp alanını tamamen uluslararası standartlarda yapıyoruz.  Tamamlandığında tuvaletinden, duş bölümüne, mutfağından, çamaşırhanesi ve ütü odasına kadar standartların üzerinde bir karavan kamp alanını Afyonkarahisar, Türkiye’ye kazandırmış olacak. Bu duygularla başta Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek olmak üzere emeği geçen tüm Belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”

KAMP VE KARAVAN ALANINDAN NASIL FAYDALANILIR?

Festival alanında bulunan kamp ve karavan konaklama imkanlarından ücretsiz faydalanabilecek. Alandan faydalanmak için misafirler, kamp malzemelerini çadır veya karavanını beraberinde getirmesi gerekecek.

Gün Boyu Ücretsiz Etkinlikler

– Şişme Oyun Parkları

– Zipline

– Tırmanma Duvarı

– Mini Atv

– Simülatör oyunlar

– Su Kayağı

– Sokak Oyunları

– Zeka ve Akıl Oyunları

– Çocuklar için motosiklet eğitimleri

– Spor etkinlikleri ve onlarca birbirinden farklı ücretsiz etkinliklerle misafirlerimiz, keyifli dakikalar yaşayacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: