Afyon Haber Sitesi

AK Parti heyeti enerji ve tabii kaynaklar bakanlığına çıkarma yaptı

 

 

AK Parti heyeti Ankara’da stratejik bakanlıklardan aldıkları randevularla Afyonkarahisar halkının talepleri için bir bir görüşme yapıyor. Önceki gün Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşen heyet, dün de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile bir araya geldi. Heyet Afyonkarahisar halkının talep ve önerilerinin yer aldığı dosyaları Bakan Dönmez’e teslim etti.

 

AK Parti heyeti bu haftayı değim yerindeyse Ankara’da geçirdi. İlk olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile özel bir görüşme yapar şehrin ihtiyaçlarına yönelik dosya teslim eden heyet, dün de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile bir araya geldi. Enerji sektörünün temsilcilerinin, vatandaşların ve kamu yararına olan taleplerini ileten heyet Bakan Dönmez’den konunun takipçisi olacağı sözünü aldı. Ziyarete AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven katıldı.

 

“Sunduğumuz dosyaları ayrı ayrı konuşup olumlu yanıt aldık”

 

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Başkan Uluçay şöyle konuştu; 14 bin kilometrekarelik ilimiz toprakları dahilinde 60 belediyemiz ve 419 köyümüzün emrinde olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda bize gelen talepleri tek tek dosyalayarak ve üzerinde çalışarak Milletvekilimiz Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e ilettik. Sayın Bakanımız ile oturup her bir talebi tek tek ayrı ayrı görüştük. Mümkün olduğunca bütün taleplerimize olumlu yanıt aldık. Sayın Bakanımızdan, sunmuş olduğumuz dosyalarımızın takipçisi olacağı söyledi.

 

“Her zaman milletimizin ayağına gider emrini sorarız”

 

Uluçay açıklamasında, “Siyaset işi millete hizmettir. En ücra köyde bile vatandaşın elektriğinin olup olmadığından duyulan sorumluluktur. Biz milletimizin seçimden seçime kapısına giden bir siyasi partinin mensupları değiliz. Her zaman milletimizin ayağına gider ve emrini sorarız. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle ‘Muteber siyasetçi, ilindeki, ilçesindeki insanların dertleriyle dertlenip, sıkıntısıyla üzülen, hizmet etmek, eser vermek için çırpınan kişidir. Böyle davranmayan siyasetçi değil, affınıza sığınıyorum siyaset şarlatanıdır” ifadelerine yer verdi.

 

“Ana gündemimiz trafolar ve alt yapı yatırımları”

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya da, “Vatandaşlarımızın her bir talebini büyük bir önem ile değerlendiriyoruz. Bugün bu doğrultuda İlimizin ve vatandaşlarımızın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile alakalı taleplerini İl Başkanımız Hüseyin Ceylan Uluçay ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Bakanımız Fatih Dönmez beye ilettik. Özellikle elektrik trafoları, alt yapı yatırımları ana gündemimizi oluşturdu. İlçelerimizin ve beldelerimizin doğalgaz ile alakalı beklentilerini de sayın bakanımıza ileterek desteğini talep ettik. Sağolsun Sayın Bakanımız konulara çözüm odaklı yaklaşarak, ilimizin sorunlarının çözümü ile alakalı tam destek sözü verdiler” dedi.

 

“Gelecek dönem yatırımları masaya yatırdık”

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili, Hükümlü ve Tutuklu Hakları Komisyonu İbrahim Yurdunuseven ise “AK Partimiz ile ayağa kalkan, bir çok yönüyle ön plana çıkarak tam anlamıyla “Marka Şehir” olma yönünde hızla ilerleyen Afyonkarahisarımız, bugün sadece ülkemize değil dünyaya da büyük bir ihracat gerçekleştiriyor. Turizm açısından her gün yeni bir gelişme ve katkı ile artık turizm sektöründe de ciddi bir kalkınma hızına ulaşmış durumdayız. Şehrimizin bu üretim ve hizmet gücüne kaynak sağlaması için şehrimizin bir çok farklı noktasında enerji yatırımlarımız sürüyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülkeye ve millete hizmet politikasıyla aralıksız yeni proje üretmeyi de sürdürüyoruz. Bu kapsamda ziyaret ettiğimiz ve şehrimizdeki yatırımlarda emeği olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez ile de, gelecek dönem yatırımlar ve elimizdeki kaynaklar üzerine verimli bir görüşme gerçekleştirdik.  Bugüne kadar şehrimize vermiş olduğu desteklerden ötürü Sayın Bakanımıza bir kez  daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: