Afyon Haber Sitesi

AK PARTİ HEYETİNDE PANCAR EKİCİLERİ KOOPERATİFİNE ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ

 

 

AK Parti heyeti, Pancar Ekicileri Kooperatifinin yeni yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Cumhuriyet tarihi boyunca çiftçimize verilmeyen desteği verdik” dedi. AK Parti milletvekili Veysel Eroğlu da kış uyarısı yaptı. Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Eroğlu da hiçbir zaman çiftçiyi mağdur etmediklerini, desteklerinin süreceğini söyledi.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, milletvekili Veysel Eroğlu, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve Merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri, Pancar Ekicileri Kooperatifinin Olağan Genel Kurulu sonucu seçimi kazanan yönetim kurulu üyelerine ve yönetim kurulu başkanı seçilen İbrahim Eroğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 

Eroğlu’ndan kış uyarısı

 

Ziyarette konuşan Milletvekili Eroğlu, “Pancar ekicileri kooperatifi yaklaşık 30 bin üyesi ile Afyonkarahisar’ın en büyük sivil toplum örgütüdür. Özellikle geçtiğimiz aylarda yapılan seçim sonucu büyük bir farkla İbrahim Eroğlu ve yönetimi seçimi kazandı. Biz seçimi kazanan Sayın Başkan Eroğlu ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyoruz. Pancar ekicileri kooperatifi Afyonkarahisar için çok önemlidir. İnşallah yeni yönetimden çok önemli, destek anlamında büyük faaliyetler büyük hamleler bekliyoruz. Çok sayıda satış yeriniz var. Bugün 10 tane mağazanız var. Çiftçilerimize çok destek vermemiz lazım. Çiftçilik çok zor bir meslektir. Biz de belirli bir dönem çiftçilik yaptık. Sizden talebimiz şudur pancar konusunda iyi bir planlama yapmanız lazım. Bu sene kuraklıktan sonra kış erken gelebilir. Dolayısıyla kış şartlarını dikkate almanız lazım. 6 aylık pancarın sökülmesi ve fabrikaya iletilmesi, vatandaşa verilecek destekler konusunda plan hazırlamanız lazım” dedi.

 

“Çiftçimizi hiçbir zaman mağdur etmedik”

 

Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Eroğlu da “Öncelikle önceki dönem yönetim kurulu başkanımız Abdil Tıkır beye çok teşekkür ediyorum. Pandemi döneminde çiftçiye En büyük desteği veren kuruluş Pancar Kooperatifidir. En düşük faiz ile çalışan kurum Pancar Kooperatifidir. Pandemi döneminde çiftçilerimize banka faizlerinin yarısı kadar bir faiz oranıyla destek vermiştir. Çiftçimizi hiçbir zaman mağdur etmedik. Önceki dönem de kooperatiflerle düzgün ilişkiler kurduk. Özellikle pancar dönemlerindeki söküm planı programı firelerle ilgili çok ciddi görüşmelerimiz oldu. Çok önemli bir gelişme katedildi. Bunun dışında çok geniş bir ürün yelpazemiz var. Sadece pancar eken değil pancar ekmeyen çiftçilerimize de makine ve gübre desteği veriyoruz. Biz bunu çiftçimizi ayakta tutmak için yapıyoruz. Yeni dönemde de daha iyi hizmet verebilmek adına çiftçimizin ödeme kolaylığı sağlayarak ürünlerini teslim ediyoruz. Bu konuda bizim hükümetimizden şöyle bir destek talebimiz olabilir; Biz devlet desteği ile değil çiftçilerin kurduğu bir kuruluşuz. Gücümüz sınırlı ve bu konuda bankadan çok daha düşük faiz oranları ile hizmet vermekteyiz. Ancak devletimiz bize düşük faizli para verirse biz de bunu çiftçilerimize sunarız” diye konuştu.

 

“Cumhuriyet tarihi boyunca verilmeyen desteği verdik”

 

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’da yeni yönetimi tebrik ederek şöyle konuştu; AK Parti hükümetleri olarak Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir iktidarın vermediği kadar üreticimize destek, hibe ve kredi verdik. Üreticimizin rekabet edinebilmesi adına uyguladığımız politika çerçevesinde çiftçimize desteklerimiz sürecek. Bu vesileyle Eroğlu ve yönetimini tebrik eder, görevlerinde muvaffakıyetler dilerim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: