Afyon Haber Sitesi

AK Parti’nin kurucuları bir araya geldi 

 

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay AK Parti’nin Afyonkarahisar’daki kurucu üyeleri ile bir araya geldi. İl Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Siper’in organize ettiği programa 20 yıl önce AK Parti’yi Afyonkarahisar’da kuran çok sayıda isim katıldı. Burada konuşan Uluçay “Her türlü vesayete rağmen o dönemde elif gibi dik duran kurucu büyüklerimizin tecrübelerini dinledik” dedi.

AK Parti’nin Afyonkarahisar teşkilatı kurucuları buluşarak siyasi tecrübelerini anlattı. O günlerde yaşanan zorlukları ve verilen mücadeleyi aktaran kurucu üyeler, 2001 de yaşanan zorlukları AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay paylaştı.

 

Organizasyona yoğun katılım

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın katıldığı toplantıya kurucu üyeler, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, Hüseyin Menteş, Mehmet Siper, kurucu üyeler Abdullah Aydoğan, Abdil Tıkır, Bülent Saygı, Emin Taşkıran, Erol Çetinkaya, Galip Yit, Hasan Hüseyin Bayaman, Mustafa Ak, Mustafa Sönmez, Orhan Sevim, Orhan Yalçın, Rüştü Kiriş, Şevket Tekik ve  Tuncay Keskin katıldı.

“Her türlü vesayete rağmen elif gibi dik duran kurucu büyüklerimizin tecrübelerini dinledik”

Burada bir konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti’nin bir vefa partisi olduğunu kaydederek şöyle dedi; Bugün diğer organizasyonlardan daha farklı ve daha anlamlı bir toplantı gerçekleştirdik. AK Partimizin kurulduğunda birçok insanın kurmaya çekindiği, birçok insanın ‘kapanan partilere bir yenisi daha eklenecek’ diyerek geri durduğu, askeri vesayetin hüküm sürdüğü, insanların tehdit edildiği, mütedeyyin kesime dönemin hükümetleri eliyle parmak sallandığı bir dönemde cesur bir tavırla, bütün korku ve tabuları yıkıp ‘ben varım’ diyen, cesaretli, korkusuz, kurucu büyüklerimiz ile bir araya geldik. Koca yürekleri ile o günlerde her türlü vesayete rağmen elif gibi dik duran ve bugünkü kazanımlarımızı borçlu olduğumuz büyüklerimizin siyasi tecrübelerini dinledik. Kurucu büyüklerimiz bugün 20. yılını yaşayan AK Parti’nin temelidir. 2001 yılından bu yana partimizde görev alan herkese teşekkür eder, ahirete göç eyleyenlere Allah’tan rahmet dilerim. Katılmak isteyen ancak şehir dışında olup katılamayan yol arkadaşlarımız da var. Onlara ve organizasyona ev sahipliği yapan il yönetim kurulu üyemiz Mehmet Siper’e de teşekkür ederim.

Samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda İl Başkanı Uluçay ve kurucu üyeler karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: