Afyon Haber Sitesi

AKÜ Öğretim Elemanlarının “Kent Sanat Buluşması II” adlı Karma Sergisi Açıldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) M. Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezinde 2022 yılında gerçekleştirilen ilk sergi olan AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğretim elemanlarının yapıtlarının yer aldığı “Kent Sanat Buluşması II” adlı karma sergi, düzenlenen açılış töreniyle Afyonkarahisarlı sanatseverlerle buluştu.

Sergi açılışına AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Prof. Dr. Murat Peker, AKÜ GSF Dekan Vekili Prof. Dr. Selçuk Akçay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, GSF Dekan Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun, Dr. Öğretim Üyesi Fevzi Nuri Kara, Bölüm Başkanları, öğretim elemanları ve öğrencilerin yanı sıra Afyonkarahisarlı sanatseverler katıldı.

Karma sergide, AKÜ GSF Geleneksel Türk Sanatları, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Resim, Seramik, Sinema ve Televizyon Bölümlerinde ve AKÜ’nün farklı birimlerinde görevli, 30 öğretim elemanının toplam 61 eseri yer alıyor.

Seramik, tuval üzerine yağlı boya, tuval üzerine akrilik ve karışık teknik, özgün baskı, gravür, serigrafi, linol baskı, geleneksel tepme keçe, dokuma, fotoğraf, dijital baskı ve video teknikleri kullanılarak hazırlanan eserler, 28 Ocak 2022 tarihine kadar sergilenmeye devam edecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: