Afyon Haber Sitesi

AKÜ ve Uşak Belediyesinden Sokak Hayvanları İçin İş Birliği

AKÜ ve Uşak Belediyesinden Sokak Hayvanları İçin İş Birliği

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Kocatepe Hayvan Hastanesi) ile Uşak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü arasında Tedavi Protokolü imzalandı.

Protokol imza törenine; AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Kocatepe Hayvan Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Deniz Yeni, Uşak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Alim Özcan, Uşak Belediyesi Veteriner Hekimi Rıza Yılmaz, katıldı.

AKÜ Kocatepe Hayvan Hastanesi ile Uşak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü arasında imzalanan Tedavi Protokolü: Uşak Belediyesinin sorumluluk alanında yaşayan sahipsiz – hasta ve yaralı hayvanların muayene edilmesi ile teşhis, tedavi ve rehabilitasyon işlemlerini içermektedir.

Protokol hakkında bilgiler veren Kocatepe Hayvan Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Deniz Yeni, AKÜ Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Uşak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile birlikte sahipsiz hayvanların hastalıklarının muayenesi, teşhisi ve tedavisi için protokol imzaladıklarını söyledi. Yeni, “Bu protokol kapsamında sahipsiz hayvanlar, üniversitemize belediye tarafından getirilecek ve bu kapsamda tedavileri yapılıp rehabilite edildikten sonra belediyeye teslim edilecek. Akabinde belediyede rehabilitasyonları devam ettikten sonra tekrar doğal ortamlarına bırakılacaklardır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: