Afyon Haber Sitesi

ASFALT ÇALIŞMALARIMIZ TAM GAZ

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatları ile Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz asfaltlama çalışmalarına gece gündüz demeden devam ediyor. Belediyemiz tarafından Afyonkarahisar’ın güzelleştirilmesi ve modern hale getirilmesi için yürütülen çalışmalar her geçen gün hızla artarak ilerliyor.

Ekipler, asfaltlamada ara bağlantı yollarının da yer aldığı pek çok güzergâhta kısa sürede binlerce ton asfalt çalışması yapıldı. 71 bin 220 ton sıcak asfalt, yollarla buluşturulurken yatırım programına alınan noktalarda ise çalışmalar sürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 60 iş makinesi, 100 personelle ana arterler, caddeler, sokaklar ve mahalleler olmak üzere plan dâhiline aldığı noktalarda 7/24 mesai harcıyor.  Planlamalar kapsamında bu sezon; Yenice Mahallesi, 1180 Sokak, Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Ertuğrulgazi Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Çakır Mahallesi ve Abdülhamid Han alt geçidinden OSB Kavşağına kadar olan bölgelerde sıcak asfalt çalışması yapıldı. İş programı devam ederken, sathi kaplama çalışmaları ise önümüzdeki günlerde başlayacak.

“ASFALTLAMA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Şehir genelindeki asfalt serim çalışmalarını zaman zaman yerinde denetleyen ve vatandaşlardan olumlu tepkiler aldıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek,  “Bozuk, yıpranmış yol ve kaldırım bırakmamak adına gayretle çalışıyoruz. Asfaltlama gibi üst yapı yatırımlarına önem veriyoruz. Önce alt yapıyı tamamlıyor ardından üst yapı çalışmalarına geçiyoruz. Bu sayede hizmetlerimizin de kalıcı ve faydalı olmasını sağlıyoruz. Kadim şehrimiz Afyonkarahisar’ı her gün bir adım daha öne götürebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Rahat ve konforlu yollarla buluşturduğumuz şehrimizde asfaltlama seferberliği başlattık. Kısa sürede çalışmalar tamamlanıyor. Sadece ana güzergâhlar değil hem ihtiyaç duyulan hem talep edilen hem de bizlerin planlamasında ara sokaklar, mahalle aralarında dahi sıcak asfalt serimi yapılıyor. Bir yandan da çevre düzenleme çalışmalarıyla sokaklarımızı ve orta refüjleri daha estetik hale getiriyoruz. Asfalt sezonu kapsamında çalışmalarımız belirlenen alanlarda devam edecek” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: