Afyon Haber Sitesi

ATA SPORUNU BURADA YAŞATACAĞIZ

OKÇULUK MERKEZİNE BAKAN KASAPOĞLU’NDAN 2 MİLYON LİRALIK ÖDENEK

Afyon Şehir İstasyonu sahası içinde ata sporu okçuluğun yaşatılacağı binanın restorasyonu için Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan 2 milyon liralık ödenek gönderilecek.

Gençlik Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun Afyonkarahisar’a yaptığı ziyaretin yankıları sürüyor. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, okçuluk sporunun yaşatılacağı binanın restorasyonu için Bakan Kasapoğu’ndan destek istedi. Zeybek Başkan’ın bu talebini geri çevirmeyen Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu 2 milyon liralık ödenecek göndereceklerini ifade etti.

ATA SPORUNU BURADA YAŞATACAĞIZ

Meclis kararıyla Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’ne ait binayı kiraladıklarını hatırlatan Zeybek Başkan; “Hatırlanacağı üzere Ata Sporu Okçuluğun gelecek nesillere aktarılması ve Sporu teşvik” amacıyla 10 yıl süreyle kiraladık. Restorasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra burada ata sporu olan okçuluğu yeni nesillere sevdirecek aynı zamanda öğreterek kültürel değerlerimizi hatırlatacağız. Geleneksel sporları halkımızla buluşturmaya önem veriyoruz. Bu anlayışla yeni bir imkan daha oluşturarak, ata sporumuz olan okçuluk kursunu Afyonkarahisar’da açacağız. Vatandaşlarımız burada okçulukla ilgili kurs alacaklar ve ata sporumuz olan okçuluğa ayrı bir ilgi oluşacak. Bu binamız, geleneksel ve ata sporlarımızın yaşatılması, amatör spora katkı sağlaması adına önemli bir çalışma olacak. Sağ olsun bakanımız 2 milyon liralık bir ödenek tahsis edecek. Gençlik Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: