Afyon Haber Sitesi I AfyonAjans.com

BAKAN KURUM´DAN YATIRIMLARA BÜYÜK DESTEK

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile video konferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleştirdi.Bakan Yardımcıları, İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük ve TOKİ Başkanı Ömer BULUT’unda katıldığı toplantıda Afyonkarahisar’da, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kanalıyla ile devam eden çalışmalar ve projeler ele alındı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Başta Cirit Kayalığı Millet Bahçesi, İmaret Camii ve Mısri Camii çevresindeki Kentsel Dönüşüm Projesi, Kale etrafında Afet Bölgesi ilan edilen konutlar, Kentsel SİT Alanı içinde kalan Sokak Sağlıklaştırma Çalışmaları ve Çevre Hizmetleri Birliği bünyesinde yapılması planlanan Sıfır Atık Getirme Merkezi konularının ele alındığı video konferans aracılığı ile düzenlenen toplantıda önemli kararlar alındı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çalışmaları yürütülen Cirit Kayalığı Millet Bahçesi projesinin bitme aşamasında olduğu ve kısa süre içinde ihale edileceği vurgulandı. İmaret Camii ve Mısri Camii çevresindeki uygulanacak Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ise ilk etapta imar planlaması ve kentsel tasarımının tamamlanmak üzere olduğu bildirilirken, Bakan Kurum bu projenin Türkiye’ye örnek olacağını ifade etti.

SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMASINA 7,5 MİLYON LİRALIK HİBE DESTEĞİ

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Bakan Kurum’a Kentsel Sit alanı içerisinde kalan mahallelerde yapılan sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Zeybek, 260 adet konutun dış cephe iyileştirmesi için kaynağa ihtiyaç olduğunu söyledi.   Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise bu çalışmanın 2 etap halinde yapılmasının uygun olduğunu ve ilk etap için ihtiyaç olan bu kaynağı sağlayacaklarını müjdeledi.  Başkan Zeybek Afyonkarahisar Belediyesi olarak Sıfır Atık Getirme Merkezi’ projesinden bahsetti.Başkan Zeybek’in bu talebini geri çevirmeyen Bakan kurulacak Sıfır Atık Getirme Merkezi için gerekli desteği vereceklerini ifade etti. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek toplantıda Afyonkarahisar’daki projelere desteklerinden dolayı başta Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum olmak üzere Bakan Yardımcılarına, genel müdürlere ve tüm bürokratlara şükranlarını sundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: