Afyon Haber Sitesi

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

 

Afyonkarahisar Belediyesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ve Afyon İHH iş birliğinde İslami İlimler Rehberliğinde ‘Günümüz Problemleri’ konulu programı başarıyla tamamlayan öğrenciler Başkan Mehmet Zeybek tarafından ödüllendirildi.

300’e yakın öğrencinin müracaat ettiği seminer kapsamında bir ay boyunca 44 öğrenci zoom üzerinden tesfir, hadis, fıkıh ve kelam konularında eğitim aldı. Eğitim alan ve başarı elde eden öğrenciler ve öğretmenler Başkanımız Mehmet Zeybek’i makamında ziyaret etti. Başkan Zeybek, programı başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifika ve çeşitli hediyeler takdim ederken, bilgi birikimlerini öğrencilere aktaran öğretmenlere de plaket takdim etti.

“EĞİTİME DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Eğitime yönelik desteğin artarak devam edeceğini belirten Başkan Zeybek, şöyle konuştu; “İHH Başkanımız Ahmet Hocam önderliğinde; ‘Günümüz Problemleri’ konulu tefsir, hadis, fıkıh ve diğer beş ilim dalında İslami Bilimler öğretim üyeleri tarafından eğitim semineri düzenlendi. Proje önerisi geldiğinde biz belediye olarak desteklerimizi ifade etmiştik. Bundan önce yapmış oldukları faaliyetlerde nasıl yanlarında olduysak bundan sonra da biz destek vermeye devam edeceğiz. Bir ve beraber hareket ettik, belediye olarak kültür faaliyetlerde varız diyoruz. Hayırlı bir hizmete vesile olduğumuza inanıyorum, emeği geçenlere de teşekkür ediyorum.”

“300 ÖĞRENCİ MÜRACAAT ETTİ”

Programda konuşan Afyon İHH Başkanı Ahmet Ertürk, Başkanımız Mehmet Zeybek’in programın hazırlanmasında büyük bir emeğinin olduğunu söyledi. Programa katılan öğrencilere teşekkür eden Ertürk, “Bundan iki ay önce Afyon İHH, AKÜ İslami Bilimler Fakültesi Dekanlığı ve Belediyemiz iş birliğinde gençlerimiz ile beraber eğitim çalışması başlatmıştık. Üniversite ve derneğimiz dışında Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’te bu projeye destek verdi, kendilerine teşekkür ediyoruz. Gençlerimizde bu konuya oldukça önem verdi. Öğrencilerimize ‘İslami ilimler rehberliğinde günümüz problemleri’ konulu eğitim, alanında uzman hocalar tarafından hadis, tefsir, fıkıh ve kelam konularında 5 hafta boyunca verildi. 300’e yakın müracaat alındı ve 44 gencimiz ise katılım sertifikası almaya hak kazandı. Yapılan yazılı sınav ardından; Cihat Gencer 72 net ile birinci, Fatma Biday 68 net ile ikinci, Sultan Eysen ise 67 net ile üçüncü oldu. Alanlarında uzman olan hocalarımızda gençlerimize zoom üzerinden eğitim verdi. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

“BURADA ÖĞRENCİLERLE BİR ARADA OLMAK GÜZELDİ”

‘Günümüz Problemleri’ konulu program sayesinde öğrencilerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren AKÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Güler, bu tür işbirliğinin eğitim ve öğretime ciddi katkılar sağladığını dile getirdi. Güler, “Kamunun, üniversitenin ve sivil toplum kuruluşlarının güzel bir iş birliği sergilendi. Bir başka güzel taraf ise öğrenciler ile birlikte olmaktı. Bizim için öğrencilerimizi bu törende görmek oldukça anlamlı. Umuyorum ki bu birlik ve beraberlik, bundan sonraki yüz yüze yapacağımız çalışmaların ilkini oluşturur, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: