Afyon Haber Sitesi I AfyonAjans.com

Başkan Nihat Sarı hayvan severleri ağırladı

DİNAR’DA Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde  Hayvan severler ile İstişare Toplantısı yapıldı
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Dinar Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde düzenlenen İstişare toplantısında hayvan severleri ağırladı.
Geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde Belediyemiz tarafından düzenlenen istişare toplantısı ve kahvaltı programına Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Öztürk, Dinar Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Gürpınar, Belediyemiz birim amirleri ve hayvan severlerimiz katıldı.

Kahvaltı programında hayvan severlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Belediye Başkanımız Nihat Sarı yaptığı konuşmasında; “Sahipsiz sokak hayvanlarının bakım, tedavi ve kısırlaştırma işlemlerinin yapılacağı bu merkezi ülkemizde çoğu ilde bile bulunmazken biz ’de Örnek bir proje olan Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini belediyemizin bütçesi ile ilçemize kazandırdık. Hayvanlarda bu dünyanın bir parçası, onları aç, susuz ve sevgisiz bırakmamak gerekiyor. Burada sadece köpeklerin değil diğer sahipsiz sokak hayvanlarımızın da olacağını ailelerimizin çocukları ile birlikte haftanın 7 günü gelip ziyaret edebileceğini belirtmek istiyorum. Çocuklarımıza da burada hayvan sevgisini aşılamış olacağız. Tüm hayvan severleri buraya davet ediyorum.

Siz değerli hayvan severlerimizde gönüllü olarak merkezimize istediğiniz zaman gelerek ziyarette bulunabilirsiniz. Amacımız Sahipsiz sokak hayvanlarımızın bakım, tedavi ve kısırlaştırma işlemleri yapılmasından sonra tekrar alındıkları noktadaki doğal yaşam alanlarına bırakılmasıdır. Merkezimiz tekrardan ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Hayvan severler ise Sahipsiz Sokak Hayvanlarının bakım ve tedavilerinin yapılacağı merkezi ilçemize kazandırmasından dolayı Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya teşekkür ederek, projenin hayata geçmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirttiler. Ayrıca Hayvan severler yaptığı açıklamada; “Beklediğimiz bir andı bu. Bizler başkanımızla görüşmeler yaptık. Sağ olsun başkanımız bizleri çağırdı, fikirlerimizi aldı. İlçemize güzel bir merkez oldu. Bizler gönüllü olarak desteğe hazırız” dediler.
Kahvaltı programı sonrasında ise Merkezimizde idari binada bulunan muayene Odası ve ameliyathane alanı incelendi. Akabinde ise Sahipsiz sokak hayvanlarının içerisinde bulunduğu alanlar incelenerek bu alanlarda işlemlerin nasıl gerçekleştirildiği hakkında bilgiler verildi.
Program merkezimiz içerisinde bulunan Doğal Yaşam Parkının da gezilmesiyle son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: