Afyon Haber Sitesi

Başkan Sarı Halk Eğitim Merkezi Yılsonu sergisi açılışına katıldı

Belediye Başkanı Nihat Sarı, Halk Eğitim Merkezi Yılsonu sergisi açılışına katıldı
Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı ve eşi Rahime Sarı hanımefendi Dinar Halk Eğitim Merkezi tarafından 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında Kadın Kültür Evi’nde düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme yılsonu sergisi açılışına katıldı.
İlçemiz Kadın Kültür Evinde Pandemi önlemleri alınarak düzenlenen yılsonu sergisinin açılışı İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanımız Nihat Sarı ve beraberindeki heyetin katılımıyla gerçekleşti.
Sergi açılışı öncesi İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya tarafından konuşma yapılmasının ardından sergide yer alan çalışmalar ile ilgili bilgilendirme Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gültekin Koçer tarafından yapıldı.

Sergi ziyaretinde Belediye Başkanı Nihat Sarı, İlçemize özgü Halk Eğitim Merkezi tarafından üretilen “Fadiş Bebeğin” ve ilçemize özgü lezzetlerden olan taplamanın coğrafi işaretleme olarak Dinarımıza ait olduğunun tescillenmesi için belediye olarak başvuru yaptıklarını ve ilçemize tescilleneceğini belirtti.
Sergi açılışının ardından İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı ve beraberindeki heyet Kadın Kültür Evi atölyesine üretim yapan kursiyerleri ziyaret ederek çalışmalarında kolaylıklar dilediler.

Sergi açılışında Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “Kadın Kültür Evimize belediye olarak her zaman destek veriyoruz. Geçtiğimiz günlerde kültür evine gelen kadınlarımızı kitap okumaya teşvik etmek amacı ile kitap bağışında bulunmuştuk. Aynı zamanda ilçemizde üretilen Fadiş Bebeğin ve ilçemize özgü lezzetlerden olan taplamanın coğrafi işaretlemesini almak için başvurumuzu gerçekleştirdik. İnşallah Fadiş Bebek ve taplama da ilçemize tescillenmiş olacak. Bunun yanı sıra atölyede üretilen çeşitli halı dokuma ürünlerini incelerken belediye olarak Kültür evimize destek olmak amacı Dinarımızın simgesi Suçıkanımızın işlemesinin olacağı halıların siparişini de verdik. Ayrıca kursiyerlerimizin sadece kurs suresince değil evlerinde de üretim yaparak gelir elde etmeleri için tezgâh alımı noktasında ve ürün satışı konusunda gereken desteği vereceğimizin sözünü verdik. Üreten kadınlarımıza belediyemiz imkanları dahilinde her zaman destek olacağız.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: