Afyon Haber Sitesi

Başkan Sarı’dan Ahilik Haftası Kutlama Mesajı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Bu yıl 13-19 Eylül tarihlerinde kutlanacak olan 34. Ahilik Haftası münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Belediye Başkanı Nihat Sarı, mesajında “Milletimizin yüzyıllardır sahip olduğu birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun en somut örneklerinden birisi de Ahilik Teşkilatı’dır. Anadolu coğrafyasında kardeşçe yaşamanın temel öğelerinden biri olan ahilik şehrimiz için de çok derin anlamlar taşımaktadır. Geçtiğimiz yıl Esnaf Odalarının Belediyemize talebi üzerine, odalarının bulunduğu sokağa Dinar Belediye Meclisinin 06.02.2020 tarih ve 13 nolu kararı ile Ahi Evran Sokağı ismini vererek Ahilik Haftası gibi anlamlı bir günde sokağın tabelası takılmıştı. Belediye olarak esnaf ve sanatkârlarımızın her zaman yanındayız.

Millet olarak Ahi Evran muhabbetiyle birbirimizi kucaklamalı, sanayide ve ticarette de doğruluktan ve dürüstlükten ödün vermeden dünya milletleriyle yarışmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle, Ahilik Haftası münasebetiyle Ahilik Teşkilatı’nın kurucusu Ahi Evran-Veli’yi rahmet ve minnetle anıyor, bugünümüze ve geleceğimize ışık tutan Ahilik geleneğinin yaşatılması ve güler yüzlü meslek erbaplarının yetişmesi dileklerimle, esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik Kültür Haftasının 34.yılını en içten dileklerimle kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: