Afyon Haber Sitesi

Başkan Sezen, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

 

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile video konferansta görüştü. Sezen, pandemi hakkında Afyonkarahisar ile ilgili bilgi verirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Afyonkarahisar’daki 65 yaş ve üzeri üye sayısını sordu.

 

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yoluyla İl Başkanlarına hitap etti. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen de konferansta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir görüşme yaptı.

 

“Halkımızın size selam ve muhabbetleri var”

 

Sezen görüşmesinde, “Şu ana kadar tüm ilçe teşkilatlarımız, ilçe başkanlarımız, ilçe yönetimlerimiz, il yönetimlerimiz, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımız yönetimleri ile birlikte 65 yaş üzeri 15 bin 236 üyemize ulaştık. Sizin selamınızla arayarak ‘var mı bir ihtiyacınız’ diye sorduk. Çok ciddi bir memnuniyet var. Hassaten zatilerinize selam ve muhabbetleri ile birlikte hayır dualarını gönderdiler. Allah’a şükür bir sıkıntımız yok. Devletimiz milletimizin yanındadır. Ancak bu süreçte şunu belirtmeliyim ki çok ciddi olumlu dönüşler aldık. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afyonkarahisar’da genel üye ve 65 yaş üstü üye sayısını sordu

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın genel üye sayısı ve 65 yaş üstü üye sayısı sorusu üzerine açıklama yapan Sezen, “Afyonkarahisar’da üye sayımız 90 bin 430’dur. 15 bin 236 üyemiz ise 65 yaş ve üstüdür. 9 bin 825 üyemize telefonla bizzat ulaşıldı. Bazı üyelerimiz yaşlarından mütevellit telefon kullanmıyor ya da kullanamıyor. Bu nedenle bu üyelerimize de teşkilatlarımızı yönlendirerek evlerinde bir ihtiyacı olup olmadığını sordurduk. Mahalle başkanlarımız ve mahalle yönetimlerimiz de şu anda sahada teyakkuz halinde çalışıyorlar. Biz Afyonkarahisar İl Merkezinde ayni yardım yapmak isteyen hayır severlerimiz vardı. Bu süreçte İl Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ile birlikte yapılan çalışma kapsamında 15 bin civarında gıda yardım kolisi hazırlığı yapılıyor. Bu kolileri Afyonkarahisar Valiliği bünyesinde Vefa Destek Grubuna ulaştırıyoruz. Bunları bizzat kendileri teslim ediyorlar. Sahada bu noktada teşkilatlarımızı yönlendirmiyoruz. Afyonkarahisar’da Allah’a şükür hastanelerimize herhangi bir sorunumuz yok. Şu anda 4 hastanemiz pandemi ile ilgili aktif olarak çalışıyorlar. Herhangi bir malzeme sıkıntımız yok” ifadelerine ye verdi.

 

“65 yaş üzeri vatandaşlarımızın faturaları ertelensin”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bir talepte bulunan Sezen şöyle konuştu; “Özellikle bize sahadan gelen talepler noktasında geçtiğimiz günlerde Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’e de arz etmiştim. 65 yaş üzerindeki yaşlılarımız ile ilgili fatura ödemeleri ile ilgili bir sıkıntı yaşanıyor. Sahada en çok bu konuda talep alıyoruz. Özellikle Valiliğimiz bünyesindeki Vefa Destek Grubuna bu konuda talepte bulunuluyor. 65 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın faturalarının ertelenmesinde ben fayda görüyorum. Bunlarla ilgili bir çalışma yapılabilirse olumlu olacağı kanaatindeyim. Biz ilçe başkanlarımızla sürekli irtibat halindeyiz. Video konferans vasıtasıyla sürekli görüşme halindeyiz. 35 belediye başkanımız ile de whatsapp grupları ve video konferans vasıtasıyla iletişim halindeyiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: