Afyon Haber Sitesi

Başkan Uluçay’dan AK Parti’nin 20. kuruluş yıl dönümü açıklaması

AK Parti’nin 20. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek yola çıktığımız 14 Ağustos 2001 tarihi sıradan bir tarih değil, Türk siyasi tarihi için gerçek bir milattır” dedi.

14 Ağustos 2001 tarihinde ’Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ sloganıyla Afyonkarahisar’da kurulan AK Parti, Türkiye’ye ekonomi, dış politika, demokratikleşme gibi birçok konuda çağ atlattı.

 

“AK Parti 20 yaşında bir delikanlı gibi dimdik ayaktadır”

 

AK Parti’nin 20. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Şehrimizde kurulan AK Parti, bugün 20 yaşına girmiş en genç siyasi partilerden biri olmasına rağmen, bir delikanlı gibi dimdik ayakta ve aziz milletimizin kahir ekseriyetinin tercihidir. Bizlere 19 yıldır tek başına iktidarı teslim eden bu aziz milletin güvenini boşa çıkarmayarak, yaptığımız hizmetlerle milletin partisi olduğumuzu her daim ortaya koyduk” dedi.

“İlimiz adını tarihe altın harflerle yazdıracaktır”

 

20 yıl önce Afyonkarahisar’da atılan bu tarihi adımdan itibaren Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını ve olmayacağını kaydeden Uluçay mesajına şöyle devam etti: 14 Ağustos 2001 Türk siyasi tarihi için bir milattır. İlimiz de adını tarihe bu konuda altın harflerle yazdırmıştır. Afyonkarahisar AK Parti için önemli bir şehirdir. Cumhurbaşkanımız da zaten her konuşmasında ‘Biz Afyonkarahisar’dan yola çıkarken…’ ifadesini bilerek kullanıyor.

 

“İstikrarın önemi AK Parti ile görüldü”

 

“AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türkiye siyasi tarihinde görülmemiş bir istikrar ile önemli işleri başarmıştır” diyen Uluçay, “AK Parti’nin kaderi milletin kaderi ile birleşmiş tek partidir. Bu yüzden aziz milletimizin gönlünde ciddi bir karşılık bulmuştur. Bugün Türkiye, istikrarın ne kadar önemli olduğunu AK Parti ile görmüştür. İstikrar sayesinde bugün dev yatırım ve adımlarla Türkiye, dünyada yeniden sözü geçen bir ülke konumuna gelmiştir. Bu yüzdendir ki dış güçler ekonomik operasyona yeltenmiş, ellerindeki son kozu da kullanarak 15 Temmuz’da ülkemize diz çöktürmeye çalışmışlardır. Diğer darbe girişimlerinde olduğu gibi bunda da başarısız olmuşlardır” ifadelerine yer verdi.

 

“Programlar yangın ve sel felaketleri dolayısıyla iptal edildi”

 

Uluçay mesajını, “20. Yıl etkinliklerimiz ile ilgili Cumartesi günü eski Et Balık Kurumu’nda yapmayı planladığımız programlar ülkemizin arka arkaya yaşadığı orman yangınları ve sel felaketleri dolayısıyla ertelenmiştir. Yangın ve sel felaketlerinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Ülkemizin bir daha böyle felaketler yaşamamasını temenni ederim. Bu vesileyle Partimizin 20’nci kuruluş yılının ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyor, Milli İrade, Milli Güç, Hedef 2023 diyorum” ifadeleri ile noktaladı.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: