Afyon Haber Sitesi

Bursa, Van arası mektuplardan sevgi köprüsü

  • Gündem
  • 12 Ocak 2022
  • Bursa, Van arası mektuplardan sevgi köprüsü için yorumlar kapalı

“Mektup Kardeşliği” projesi sayesinde birbirini tanımayan öğrenciler Bursa ile Van arasında mektuplaşmaya başladı.

BURSA (İGFA) –Bursa Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik Bölümü öğrencileriyle Van Erciş Bayezid İlkokulu öğrencileri arasında “mektup kardeşliği” projesi başlatıldı.

Proje kapsamında birbirini görmeyen ve tanımayan öğrenciler birbirlerine mektup yazmaya başladı.Van ve Bursa arasında köprü oluşturan proje sayesinde öğrenciler birbirlerine yaşadıkları yerin kültürünü anlattı.

Duygu ve düşünceleri ifade etmede mektupların önemli olduğunu söyleyen Van, Erciş Bayezid İlkokulu Öğretmeni Ceylan Tüzün, söz konusu proje ile öğrencilerin kendilerini yaşadıkları yerlerin özelliklerini anlattıklarını, böylece Van ve Bursa arası bir kültür bağı oluşturduklarını belirterek, günümüzün en önemli sorunlarından olan teknoloji bağımlılığına karşı öğrencilerimiz için bir alternatif oluşturduklarını söyledi.

Mektubu okuduğunda çok duygulandığını ifade eden Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencisi İlayda Zebek ise, ilkokul öğrencileriyle mektuplaşmanın kendisi için için çok anlamlı olduğunu ifade ederek, “Kendimden yaşça küçük birinden mektup almak beni hem çok duygulandırdı hem de benim için bir anı oldu” diye konuştu.

Bu arada Proje Koordinatörü Yıldırım MTAL öğretmeni Suat Alptekin, teknolojinin hayata girmesiyle birlikte unutmaya yüz tutmuş mektuplaşmayı öğrencilere hatırlatmayı, hem de birbirini tanımayan ülkemizin iki farklı coğrafyasında yaşayan öğrenciler arasında sevgi bağı oluşturmayı amaçladıklarını belirterek, proje kapsamında öğrencilerin ayrıca Van’daki “Mektup Kardeşliği” kurduğu öğrencilere kitap ve oyuncak hediyeleri gönderdiğini kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: