Afyon Haber Sitesi

BÜYÜK ZAFERİN 99. YILI FRİGYA’DA BALON UÇUŞUYLA KUTLANIYOR

 

Gizemli Şehir Afyonkarahisar artık Gastronomisinin yanı sıra turizm faaliyetleri ile anılacak. Afyonkarahisar Valiliği tarafından Büyük Taarruz ve Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında 3 bin yıllık tarihi Frig Vadisi’nde balon festivali gerçekleştirildi.

FRİGYA BALON FESTİVALİ BAŞLADI

Afyonkarahisar Valiliği ile Belediye koordinasyonunda, kente gelen ziyaretçilerin konaklama gün sayısını ve turistik ürün çeşitliliğini artırmak amacıyla ilk kez Frigya Balon Festivali düzenlendi. Büyük Zaferin 99. yılı Frigya’da balon uçuşuyla kutlandı. Afyonkarahisar Valiliği ve Belediye iş birliğinde sabah 06.00-09.00 saatleri arasında 20 balonla Frigya Emre Gölü’nde balon festivali yapıldı. Uçuş hazırlıklarının ardından gökyüzüne yükselen sıcak hava balonu bölge semalarına renk kattı. Uçuşa özel şekilli balonlar da katıldı. Onlarca balonun aynı anda havalandığı uçuşta katılımcılar da, İhsaniye ilçesinde Döğer – Emre Gölü, Frigya Vadisi, doğal güzellikler ve gün doğumu manzaralarını kuş bakışı görme fırsatı buldu.

TÜRKİYE’NİN GÖZÜ FRİGYA BALON FESTİVALİ’NDE

Belediye Başkanı Zeybek, Afyonkarahisar’ın turizm çeşitliliğiyle cazibe merkezi haline geleceğine dikkat çekerek; Afyonkarahisar’a geldiği andan itibaren şehrimizin değerlerini ön plana çıkarmaya çalışan Sayın Vali Gökmen Çiçek’e ve Vali Yardımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar birçok değeri ile ön plana çıkmış Afyonkarahisar’ımızı turizm alanında da atağa geçirmek için gayret sarf ediyoruz. 8 bin yıl geriye giden tarihe geçmişe sahip ilimizi turizme kazandırmak için çalışma başlatıldı. Bizde Sayın Valimiz öncülüğünde yapılan çalışmalara destek veriyoruz. Şanlı şehrimizde Frig medeniyetinin izini bulmak mümkün ve bunlara ilişkin lezzeti, doğayı, kültürel faaliyetleri de barındırıyor. Ciddi çalışmalarla Ayazini yeniden ayağa kalktı, Emre Gölü balon turizmine açıldı. Afyonkarahisar’ı mermeriyle, lezzetiyle, zaferiyle, sporuyla ve tarihi geçmişiyle de ön plana çıkan bir il haline getirme gayretimiz meyvelerini vermeye başladı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Etkinliğe, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Vali Gökmen Çiçek’in eşi Sümeyra Çiçek, Vali Yardımcıları Mehmet Keklik, Mehmet Boztepe, Nurullah Kaya, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile eşi Sevim Zeybek, Başkan Yardımcısı Murat Öner, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Katılmcılar; Afyonkarahisar’ın ve Emre Gölü’nün eşsiz manzarasını Zaferin 99. Yılında gökyüzünden seyretti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: