Afyon Haber Sitesi

Çay’da 15 Temmuz anma programı

15 Temmuz Programı kapsamında İlçe müftülüğü organizasyonu ile Öğle namazı öncesi Çarşı camiinde tüm Şehitler için mevlidi şerif okundu. Daha sonra İlçe şehitliği ziyaret edildi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Dörtyol Meydanında saat: 20.30’da başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından Kuranı Kerim okunarak İlçe müftüsü Şevket Karaca tarafından dua edildi.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Belediye Başkanı Hüseyin Atlı yaptı. Başkan Atlı konuşmasında; 15 Temmuz, demokrasi mücadelesini destekleyen tüm vatandaşların direnişi, Hukuk Devletinin Hak ve Özgürlüklerin zaferidir. Milli iradenin zaferidir, Demokrasinin zaferidir. Hakla batılın savaşı sonucunda hakkın galip gelmesidir. 15 Temmuz milletimizin, ülkemizin geleceğine ve kendi karar verme yetkisine sahip çıktığının en önemli göstergesidir. “Türkiye Geçilmez” Türkiye Cumhuriyeti’nin sahibi aziz milletimizdir dedi.
İlçe Kaymakamı Mehmet Durgut etkinlikte bir konuşma yaptı.
Durgut konuşmasında; 15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Ancak, milletimiz, sokakları ve meydanları doldurarak, vatanı için ölümü göz alarak darbe girişimini başarısızlığa uğratmıştır dedi.
15 Temmuzla ilgili şiirler okundu. Günün anlam ve önemini belirten belgesel, video ve slayt gösterileri yapıldı. Gece saat 00:13’te sela okunmasıyla program sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: