Afyon Haber Sitesi

ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN DİYE

Afyon Zafer Lions Kulübü üyeleri, Bizim Köy Projesi kapsamında çalışmalarına başladı.

Önceliklerinin ‘’çocuklar ve kadınlar’’ olduğunu söyleyen Kulüp Başkanı Hülya Özbek; “İmkanlarımız ölçüsünde üşüyen çocuk kalmasın diye yola çıktık.  – 22 leri gördüğümüz Afyonkarahisar zor ve soğuk bir iklime sahip. Kazakla, terlikle okula giden çocuklar var. Bu soğuk kış günlerinde onları ısıtmak için Çocuklar Üşümesin sloganı ile başlattığımız kampanyada ilk ziyaretimizi yaparak, önceden tespit ettiğimiz çocuklarımıza hediyelerini götürüp, teslim ettik” dedi.

Kulüp Başkanı Hülya Özbek sözlerini şöyle sürdürdü; “Lions Kulüpleri; destek olmak isteyenler ile gerçek ihtiyaç sahipleri arasında köprüdür. Bizler işe ulaşılamayan, pek destek alamayan köyleri tespit etmekle başladık. Şimdilik listemizde 3 köy daha var. Çocuklar üşümesin diyenler, bizde destek olmak istiyoruz diyenler bize ulaşabilirler. Paylaşmanın mutluluğu ve huzuru ile üşüyen çocuk kalmasın güzel şehrimizde.  Bu konuda köydeki çocuklara ulaşmamızı sağlayan, ihtiyaç sahiplerini tespit eden öğretmenlerimize de özellikle teşekkür ediyoruz.

Afyon Zafer Lions Kulübü Üyeleri olarak; Geleceğimizin umut ışığı olan çocuklarımız için alışveriş yapmaktan tutun da, paketlerken ayrı, onlarla birebir vakit geçirirken ayrı keyif aldık. Gözlerindeki ışıltıyı görmek, aydınlık yarınlara olan inancımızı tazeledi. Çocuklar bugünün yarını, yarının umududur.

Eğer bir gün yolunuzu kaybederseniz bir çocuğun gözlerinin içine bakın; çünkü bir çocuğun yetişkine öğretebileceği üç şey vardır: Nedensiz yere mutlu olmak, her zaman meşgul olabilecek bir şey bulmak ve elde etmek istediği şey için var gücüyle dayatmaktır. Paulo Coelho

İşte ihtiyacımız olan şey budur.

Yeni yılın; hep birlikte ve el ele, iyilikten iyiliğe koşacağımız, bir çocuk masumiyetindeki sevgiyle, hoşgörü ve sağlıkla gelmesi dileğiyle..”

Afyon Zafer Lions Kulübü Başkanı

Hülya Bilgin Özbek

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: