Afyon Haber Sitesi

Değirmenayvalı’da bayanlar hünerlerini sergiledi

Değirmen ayvalı Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen ve 32 kursiyerin katıldığı sepet örücülüğü kursunun açılışı gerçekleşti.

Değirmen ayvalı Belediye Başkanı Erol Barutcu’nun destekleri ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kasabada yaşayan kadınlar için sepet örücülüğü kursu hizmete girdi. Açılışa, Değirmenayvalı Belediye Başkanı Erol Barutcu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Akın ve çok sayıda kursiyer katıldı.

“Bayanların ilgisi yoğun oldu”

Açılışta konuşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Akın, desteklerinden dolayı başkan Erol Barutcu’ya teşekkür etti. Akın, “Değirmenayvalı Belediye Başkanı Erol Barutcu’nın destekleri ile kasabada yaşayan kadınlara yönelik bir eğitim kursumuz başlamıştır. Sergimizde gördüğümüz gibi bayanlar tarafından birbirinden güzel el sanatları ortaya çıkmıştır. İlerleyen zamanlarda burada kurs sayımızı artıracağız ve çeşitlendireceğiz. Bayanların kursumuza ilgisinin yoğun olması bizleri oldukça sevindirmişti. Başkanımız Erol Barutcu’ya bize böyle bir imkanı ve desteği sağladığı için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

“Her zaman yanınızdayım”

Bu tür etkinlikleri desteklemeye devam edeceklerini söyleyen Değirmenayvalı Belediye Başkanı Erol Barutcu, “Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Akın’a ve kursiyer eğitmenimiz Songül Özer’e kasaba halkım adına teşekkür ediyorum. Songül hocamız bu projeyle bize geldiğinde hiç düşünmeden kabul ettik. Şimdi gördükki bayanlarımız güzel eserler ortaya çıkarmış. Bundan sonraki süreçte bu tür etkinliklerinizde her zaman yanınızdayım” diye konuştu.

“Bayanlarımız hünerlerini sergiledi”

Düzenlenen kurslar hakkında bilgiler veren Kursiyer Eğitmen Songül Özer, “Öncelikle Belediye Başkanımız Erol Barutcu’ya ve Müdürümüz Ahmet Akın’a teşekkür ediyorum. Kursumuzun adı sepet örücülüğüdür. Kasabada bulunan 32 bayan ile birlikte kursumuz başlattık. İlerleyen zamanlarda bu sayımızı artıracağız. Bayanlarımız hünerlerini sergileyerek birbirinden çeşitli ürünler ortaya çıkardı. Kursumuza katılan bayanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: