Afyon Haber Sitesi

Dinar 15 Temmuz’u Unutmadı

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde Dinar Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Program saat 15:00’de 15 Temmuz Şehidimiz Şükrü Bayrakçı’nın dedesi Şükrü Bayrakçı evinde ziyaret edilmesiyle başladı.
Programın 16:30 da Asri mezarlıkta bulunan Şehitler Mezarlığı’nın ziyaret edilerek dua edilmesinin akabinde Şehitlik kabirlerine karanfil bırakılmasıyla devam etti.
Kabir ziyaretinin ardından program ikindi namazında Ulu Cami’de Mevlit-i şerif okunması ile devam etti.
İkindi namazının ardından Belediyemiz tarafından 15 Temmuz Şehitlerimize ithafen lokma ikramı yapıldı.

Saat 17:30’da ise Cumhuriyet Meydanında Belediyemiz, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Konulu fotoğraf sergi açılışı yapılarak ziyaret edildi.
15 Temmuz Demokrasi yürüyüşü saat 21:00’de sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde Kadın Kültür evinden başlanarak programın gerçekleştirileceği Cumhuriyet Meydanına gelinmesiyle tamamlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe, Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı ve Dinar Belediyesi Eski Başkanı Mustafa Tarlacı, Cumhuriyet Başsavcısı Selman Eskiler, İlçe Emniyet Müdürü Nihat Pulat, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Necip Kacar, Askerlik Şube Başkanı Personel Üsteğmen Enes Sifil, AK Parti İlçe Başkanı İdris Er, MHP İlçe Başkanı Mustafa Karahan, CHP İlçe Başkanı Ali Arıkan, İYİ Parti İlçe Başkanı Oktay Sayın, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Cumhuriyet Meydanımızda gerçekleşen programın başlangıcında Dinar Belediye Bandosu eşliğinde Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan videoların sunumu gerçekleştirildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar kapsamında ilk olarak Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı konuşmasını gerçekleştirdi. Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “Konuşmama başlamadan önce dünya tarihinde bir ilki yaşatarak darbecilere darbe yapan yüce Türk Milletinin önünde saygıyla eğiliyorum…
Bildiğiniz gibi tam bundan 5 yıl önce 15 Temmuz 2016 tarihinde bu güzel ülkemiz Türk siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte hain bir saldırıya maruz kalmıştır.
Düşmanın harp sahasında bile yapamadığını yaparak kendi vatandaşına kurşun sıkan asker görünümlü FETÖ elemanları gerçek yüzünü göstermiştir.
O gece ülkemizin birliği, bütünlüğü, milletimizin huzur ve refahı uğruna canlarını feda eden Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, Yüce Türk Milletine başsağlığı diliyorum.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin kararlı ve dik duruşlarıyla tüm dünyaya gerekli mesaj ve gözdağı fazlasıyla verilmiştir.
15 Temmuz’dan sonra daha güçlü bir Türkiye dönemine girilmiştir.
Son olarak hainler ve bu vatana ihanet edenler yaptıklarının bedelini en ağır şekilde ödeyecek, Şehitlerimizin kanı asla yerde kalmayacaktır. Yeter ki bizler Devletimizin milletimizin ve doğrunun yanında olalım. İçerden ve dışardan gelecek şer odaklı tehlikelere karşı 15 Temmuz’da olduğu gibi Tek Yürek olalım.
Ve asla şunu unutmayalım: HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!” dedi.

Akabinde ise Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, yaptığı konuşmasında; “Kıymetli Dinarlılar hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Dinarın vatansever insanları tam beş yıl önce milletimizin azmi ve kararlılığı ile hain bir darbe teşebbüsünün önlendiği saatlerde o günü tekrar hatırlamak, şehitlerimize dua etmek ve onları hayırla yad etmek için buradayız. Bugün millet iradesinin asker kılığına girmiş fetö terör örgünü mensuplarınca ve onların yabancı efendileri tarafından gasp edilmesi milletimiz tarafından engellenmiştir. Bu vesileyle O gece ülkemizin birliği, bütünlüğü, milletimizin huzur ve refahı uğruna canlarını feda eden Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, Yüce Türk Milletine başsağlığı diliyorum.“dedi.
Yapılan konuşmalarından ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu.
Programa katılan vatandaşlarımıza belediyemiz tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Anma etkinlikleri ilçemizde bulunan tüm camilerden 00:13 de sala okunması ile son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: