Afyon Haber Sitesi

Emirdağ’da evde bakım hizmetleri kapsamı genişletildi

 

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından karşılanmaya devam ediyor. Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun talimatları ile ‘Evde kal’ çağrısına uyan ihtiyaç sahibi vatandaşların yemek öğünleri hem günde 3 öğüne çıkarttı hem hizmet kapsamına köyleri de ekledi.

 

Dünya genelinde ve ülkemizde yaşanan koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için İçişleri Bakanlığı 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar sokağa çıkma yasağı getirmişti. Bu yasağın ardından Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun talimatları doğrultusunda ilçe de sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından karşılanmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşların yemeklerini de karşılayan Belediye ekipleri bu çalışmayı hem günde 3 öğüne çıkarttı hem hizmet kapsamına köyleri de ekledi.

 

“Köylerde hizmet kapsamına girdi”

Koronavirüse karşı ilçe de gereken tedbirlerin alınmaya devam ettiğini belirten Başkan Koyuncu, “Dünyada ve ulusal çapta geçirdiğimiz bu zor günlerde ilçemiz adına gerekli tüm tedbirleri almanın yanında hizmetlerimize de devam etmekteyiz. Evde Kal çağrısına uyan ihtiyaç sahibi, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın yemek öğünleri günde üç öğüne çıkarılmıştır. Evde bakım hizmetleri kapsamında başlattığımız projede ise ilçe merkezimize köylerimizi de dahil ettik. Köylerimizde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızda bu hizmetlerden faydalanacaktır.Siz yeter ki evde kalın biz her daim yanınızdayız. Birlikte başaracağız Emirdağ” dedi.

 

“Bu millet için çalışmaya devam. İyi ki varsınız”

Koranavirüs salgınının ilçede yayılmasını önlemek için gece gündüz demeden yoğun bir şekilde çalışan Emirdağ belediyesi ekiplerine teşekkür eden Başkan Koyuncu, “Covid19 virüsü ülkemizde görülmeye başlamadan evvel, tedbirlerini alan ve gece gündüz demeden, mesai saati, hafta sonu dinlemeden, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte geceyarılarına kadar canlarını hiçe sayarak, toplumun sağlığını kendi sağlıklarından önde tutarak, dinlenmeden , yorulmadan çalışan, fedakar yol ve hizmet arkadaşlarım olan Emirdağ Belediyemizin en üst idarecilerinden , sahada çalışan en samimi kardeşlerime, ağabeylerime, Emirdağlı hemşehrilerimadına teşekkür ediyorum. Durmak yok yola devam, bu millet için çalışmaya devam. İyi ki varsınız” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: