Afyon Haber Sitesi

Emirdağ’da İlçe Spor Güvenlik Toplantısı

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici başkanlığında, Kaymakamlık Toplantı Salonunda 20/10/2021 tarihinde Emirdağ İlçe Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici başkanlığında düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Fatih Uysal, İlçe Emniyet Müdürü Erdal Yanık, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Yunus Tosun, Emirdağ Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Akçeşme, Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürkan Emeksiz, İlçe Sağlık Müdür Vekili Kutlu Teberik ile ilgili personeller katıldı.

Okul sporları etkinlikleri ve Emirdağ’da gerçekleştirilen diğer spor faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantıda, yenilenen ilçe stadyumunun güvenlik koşulları da ayrı bir başlık olarak ele alındı. 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde spor müsabakalarında istenmeyen olayların önüne geçilmesi için alınması gereken tedbirler ve bu tedbirlerin uygulamalarının sağlanması, önlem ve yöntemlerin tespiti, spor müsabakalarında meydana gelen olayların nedenleri ve kaynakları ile bu olaylara neden olan diğer sorunların çözümü ile ilgili konular görüşüldü. Görüşülen kararlar kabul edilerek uygulamaya konuldu.

Emirdağ’da spora yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; spor müsabakalarının, insanların zevkle izlediği faaliyetler olması gerektiğini belirterek, sporun; saygı, sevgi, hoşgörü, dostluk paylaşımı gibi kişiye değer kazandırma adına önemli bir özelliğe sahip olduğunu kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: