Afyon Haber Sitesi

Emirdağ’daki Hizmetler Milliyet Gazetesi’nde

 

 

Milliyet Gazetesi’nin 30 Eylül Perşembe günkü sayısında yer alan haberde Emirdağ’da Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun bazı projeleri ile ilçeye yaptığı yatırımlar hakkında bilgiler yer aldı.

BİZİM SEVDAMIZ EMİRDAĞ

 

Avrupa’da “Küçük Belçika” olarak bilinen Emirdağ’a yapılan hizmetler ve ilçeye gelen yatırımlarla; sosyal,kültürel ve ekonomik hayatta bu durumun yansımalarını görmek mümkün.” Bizim Sevdamız Emirdağ ” sloganıyla yola çıkan Belediye Başkanı Serkan KOYUNCU, ürettiği ve planladığı projelerde ilçe halkı ve gurbetçi vatandaşların taleplerini göz önüne alarak “Tek gayemiz ilçemiz Emirdağ’da vatandaşlarımızın ve gurbetçilerimizin güzel vakit geçirmelerini sağlamak ve değişen gelişen dünyaya ayak uyduran bir Emirdağ’dır!” sözleriyle proje odaklı belediyeciliğin altını çizdi.

 

BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI ; EMİRDAĞ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

 

Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi yatırımlarına ayrı bir başlık açan Başkan KOYUNCU; Ankara ‐İzmir ‐Konya karayollara kesişiminde kurulan Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’nde Eylül 2021 tarihi itibariyle 11 faal firma,4 inşaat halinde firma,3 proje aşamasında firma bulunduğunu; kendisinin aynı zamanda Emirdağ OSB Yönetim Kurulu Başkanı olmasıyla birlikte Emirdağ OSB’deki yatırımların hızlanarak; bürokratik olarak hızlı karar alındığını bölgenin en hızlı büyüyen OSB’leri arasında yer aldığını ifade etti. 2023 yılı itibariyle Emirdağ OSB’de hedeflenen istihdam sayısı 1.350 kişi olması bekleniyor.

Emirdağ OSB’de bulunan dondurulmuş gıda fabrikasında birlikte Türkiye’nin ve Avrupa’nın dondurulmuş gıdasının Emirdağ’da üretildiğini “Gurbetçisiyle Avrupa’da doyan fabrikasıyla Avrupa’yı doyuran ilçe Emirdağ” sözleriyle Emirdağ OSB ‘nin dondurulmuş gıda sektöründe lider olacağını belirtti. OSB yatırımlarının bununla da sınırlı olmadığını belirten Koyuncu, Emirdağ OSB’de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ihale edilecek 48 milyon liralık endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi yapımı devam ettiğini; Emirdağ OSB genişleme çalışmaları kapsamında kamulaştırmalar gerçekleştirildiği bildirdi. 1. Genişleme alanı dolduğundan en kısa sürede 2. Genişleme çalışmalarına başlanacağını bildiren Başkan Koyuncu; 4.5 milyon liralık yatırım ile doğalgaz arzının fabrikalara hizmet vermeye başladığını da müjdeledi.

 

2021 yılı Emirdağ’da Spor Yatırımları Yılı oldu

 

Yaptığı yatırımlarda her zaman gençlere öncelik veren Belediye Başkanı Serkan Koyuncu 2021 yılını spor yatırımları yılı olarak ilan etti ve Emirdağ’da gençlere yönelik olarak ilçe stadyumu zemininde iyileştirme ve bakım çalışmaları gerçekleştirildiğini ifade etti. Emirdağ’daki gençlik ve spora yönelik yatırımlardan bir diğeri olan halı saha projeleri üzerinde yoğun çalışmalar sürdüren Emirdağ Belediyesi’nin çalışmaları tamamlandığında 1’i kapalı 2’si açık olmak üzere toplam 3 yeni saha mahallelerde hizmete gireceğini bildirdi.

Yüzme bilmeyen kalmasın sloganıyla Emirdağ’daki kapalı havuz olacak Mahmut Çorumlu Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yatırımı spor alanındaki dev yatırımlarından biri olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Başkan Serkan Koyuncu “Emirdağ’ımıza 2021 yılı içerisinde 40 milyon liralık yatırım geldi, halı sahalar, yarı olimpik yüzme havuzu ve Emirdağ Gençlik Merkezimiz ile yatırımlarımız halkımız ile bulunduğunu ifade etti. Başkanımız “Spor yatırımlarının ardından ilerleyen günlerde başarılı sporcuların ilçemizden seslerini duyulmasını bekliyoruz” temennisinde bulundu.

 

Emirdağ Selman‐ i Farisi Kültürevi

 

Kültürel ve sanatsal yatırımlar hakkında bilgi veren Başkan KOYUNCU, Emirdağ Selman-i Farisi Kültürevi projesiyle ilçemizin en eski okulu olarak bilinen İnkılap İlkokulu’nun belediyeye devrinin sağlandığının ve okulun restorasyon çalışmaları tamamlanarak Kültür Evi olarak hizmete girdiğini belirterek Emirdağ’ın yemek kültürü, düğün kültürü, Emirdağ’da üretilen sanat yapıtlarından örneklerle ilgili bilgilendirme yapmak amacıyla kurulduğunu ifade etti. Emirdağ Kültürünün önemli öğeleri olan kilim, yorgan, yemekler ve kültür objelerinin korunup gelecek nesillere aktarılmasına yönelik çalışmaların yapıldığını, Emirdağlı şair ve yazarların eserlerinin yer aldığı özel bir kütüphane Kültür Evi içerisinde yer aldığını belirtti.

 

SOSYAL MARKET ve AŞEVİ

 

‘Sosyal Markette Limitimiz Gönlümüz’ sloganıyla geliştirilen bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirten Başkan Koyuncu, Market ve Aşevi’nde ihtiyaç sahiplerine hizmet sunmak ve sosyal dayanışmayı ön planda tutmaya yönelik bir hizmet olduğunu sözlerine ekledi. Sosyal Market projesi ile hayırsever vatandaşlar ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar arasında bir dayanışma köprüsü kurulduğunu belirten Başkan Koyuncu, süpermarket mantığıyla çalışan markette insanların her türlü ihtiyacına yönelik gıda,giyim ve temizlik ürünleri yer aldığını ifade etti.

 

Aziziye Kültür Ve Sanat Merkezi (Kadın Kültür Evi) Ve Kadın Kooperatifleri

 

56 seçim projesinden biri olan Emirdağ Kadın Kooperatifi’ne ayrı bir sayfa açan Başkan Koyuncu, bu kooperatif sayesinde kadınların ekonomik alanda söz sahibi olduğuna dikkat çekti. El emeği göz nuruyla kadınlar tarafından üretilen yöresel ürünlerin satışlarının da kadınlar vasıtasıyla hem ilçede kurulan stant ve iş yeri hem de Belçika’ya kadar ihraç edildiğini kaydetti.

 

Lezzet Durağı: Taş Konak

Hayata geçirilen bir diğer proje ise geleneksel lezzetlerin yeni adresi ‘Taş Konak Restoran’ hizmete girmesi oldu. Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Taş Konak sayesinde “ Gastronomi şehri Afyonkarahisar’ın önemli köklerinden Emirdağ’da vatandaşlarımız ve gurbetçilerimiz; lezzeti, tarihi ve yöreselliği bir arada yaşayacak. İnsanlarımız sadece yemek yemeye değil dinlenmeye, hoşça vakit geçirmeye de fırsat bulabilecek” ifadelerini kullandı.

 

Düğünlerin Yeni Mekanı; Kır Düğün Salonu

 

Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik gerçekleştirdiği sosyal içerikli projelerden biridir. Adaçal tepesi eteklerine, 3 ay gibi kısa bir sürede inşa edilen Kır Düğün Salonu 2021 yılı yaz mevsimi başında vatandaşlarımızın hizmetine açılmıştır. Kır Düğün Salonu; düğün, nişan ve özel günlerde kullanım amacıyla modern bir mekan olarak tasarlanmıştır.

 

Emirdağ’daki çalışmaların sadece alt yapı ve üst yapı ile sınırlı olmadığını vurgulayan Başkan Koyuncu, şehir girişlerinde yapılan düzenlemeler ile modern bir görünüme kavuşturduklarını dile getirdi. Emirdağ tarihine uygun peyzaj çalışmaları, aydınlatma ve yeşillendirme ile modern bir görünüme kavuşturulan Eskişehir Caddesi girişine ‘Gurbetin Başkenti’, 15 Temmuz Şehitleri Caddesi (Konya Caddesi) girişine ise ‘Türküler Diyarı’ sloganlarını içeren taglar konulduğunu söyledi.

 

Seçim beyannamesinde yer alan sözleri tek tek yerine getirdiğini ve Emirdağ’a yakışan çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Koyuncu, bu çalışmaların hem vatandaşlar hem de gurbetçiler tarafından memnuniyetle karşılandığını da sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: