Afyon Haber Sitesi

Emre Gölü Sosyal Tesisleri’nin İşletme Hakkı için Protokol İmzalandı

Frig Vadisi’nin nefes alan noktası, göl manzarası, muhteşem doğası ve Emre Gölü, Çevre ve Frig Medeniyet Bahçesi Projesi ile bambaşka bir görünüme kavuşan Emre Gölü Sosyal Tesisleri Afyonkarahisar Belediyesi tarafından işletilecek.

Bu kapsamda Vali Gökmen Çiçek ile Belediye Başkanı Mehmet Zeybek arasında Emre Gölü Sosyal Tesisleri’nin işletme hakkı için karşılıklı protokol imzalandı.

Valimize Müteşekkiriz

İlk olarak söz alan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek: “Cenab-ı Allah nasip ederse şehrimizin önemli güzelliklerinden olan Emre Göleti’nin yanındaki Sosyal Tesisi Afyonkarahisar Belediyemiz öncülüğünde işleteceğiz. Kıymetli Valimize Şehrimizin tarihi ve kültürel özelliklerini ön plana çıkaracak gayretli çalışmalarından dolayı müteşekkiriz. Allah kendisinden razı olsun” dedi.

Muhteşem Bir Proje Ortaya Çıktı

Vali Gökmen Çiçek, Emre Gölü Sosyal Tesislerinde yaptığı konuşmada, Emre Gölü projesine 9 ay önce büyük bir heyecanla, coşkuyla ve büyük bir hızla başladıklarını söyledi. “Burası özellikle Frig bölgesinin içerisinde tarihi eserleriyle, içerisinde yer alan göl manzarasıyla Afyonkarahisar ve bölge için nefes alacak alanlardan birisiydi” diyen Vali Çiçek, “Görür görmez büyülenmiştik bu alanda. Bu alanla ilgili Afyonkarahisar’ın daha biz gelmeden önce başladıkları balon hayali vardı. Çünkü bölge aynı Kapadokya benzeri özellikle balon uçuşları için çok uygundu. Balon uçuşlarının olduğu, gökyüzünde balonların gölün üzerinde olduğu, özellikle teknelerle su sporlarının yapıldığı alanların olduğunu hayal etmiştik. Hafta içi ve sonu özellikle piknik yapılacaklar alanlar, yürüyüş alanları, bisiklet yolları bütün bunları yapabileceğimiz bir alan ümit etmiştik ve vatandaşlara söz vermiştik. Biz burayı kısa sürede tamamlayacağız ve hizmetinize sunacağız demiştik. Çok şükür bu sözü tuttuk. Çok hızlı çalışmaya başladık. Bu konuda Vali Yardımcımız Mehmet Boztepe görevlendirildi. Sağ olsun gece gündüz burada büyük emek harcadı. Çalışmaları belli bir noktaya getirdi. Bu noktadan sonra profesyonel desteğe ihtiyacımız vardı. Peyzaj noktasında Afyonkarahisar’ın yüz akı olan Afyonkarahisar Belediyesi’nin tecrübelerinden yararlandık. El birliğiyle muhteşem bir proje ortaya çıktı. Afyonkarahisar’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Vali Çiçek, Başkan Zeybek ve diğer katılımcılar Emre Gölü’nde incelemelerde bulunarak, projenin son aşamamasına ilişkin bilgiler aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: