Afyon Haber Sitesi I AfyonAjans.com

Eroğlu ve Sezen’den ziyaret turu

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, beraberinde milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte ziyaret turuna çıktı. Sezen ve Eroğlu, Emirdağ Belediyesi, ATSO, ESOB ve basın yayın kuruluşlarını ziyaret etti. Sezen yaptığı açıklamada “Hükümetimizin pandemi sürecinde ilimize dağıttığı düşük faizli 6 ay ödemesiz destek kredilerinin miktarı 2001’de memur maaşı ödemek için borç istenen paranın 15 katı” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, beraberinde AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’yu yeni belediye hizmet binasında ziyaret ederek hayırlı olmasını dilediler. Heyet daha sonra Emirdağ Kültür evini ziyaret etti. Emirdağ ziyaretinin ardından Afyonkarahisar’a dönen Sezen ve Eroğlu ATSO Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret ederek istişarelerde bulundular.

Eroğlu hedef gösterdi

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Serteser’in, ihracatın geliştirilmesi için de yoğun çaba sarf ettiğini hatırlatan Eroğlu, “Hüsnü Serteser Bey’in Afyonkarahisar’ın ihracatının artırılması için de çok büyük emekleri var. İnşallah ihracatı daha da geliştireceğiz. Hedefimiz, Orta ve Yüksek Ölçekte Teknolojili Yeni Organize Sanayi Bölgesi kurmaktır. Bununla ilgili de çalışmalar yapılıyor” ifadelerine yer verdi.

Serteser’in taleplerini ilgili bakanlıklara ilettik

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen de yaptığı konuşmada “Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şehrimizin gururu. İsminin Ilısu Barajı’na verilmesi ile gurur duyduk. Sayın Bakanımız, Orman ve Su İşleri Bakanlığı döneminde tüm Türkiye’nin su sorununu çözdü. Pandemi sürecinde, Sayın Bakanımız ile sürekli istişare hâlindeydik, kendisi bizi hiç yalnız bırakmadı. Sayın Hüsnü Serteser ile de iş dünyasının talepleri hakkında sürekli istişarelerde bulunduk. İlgili Bakanlıklar’a talepleri ilettik” dedi.

“Destek kredilerinin miktarı 2001’de memur maaşı ödemek için borç istenen paranın 15 katı”

AK Parti İl Başkanı Sezen ise “Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifimiz ‘esnaf destek paketi’ kapsamında 25 bin liralık düşük faizli kredilerden 6 ay ödemesiz 3 yıl ödemeli 750 esnafa 18 milyon 750 bin lira dağıttı. Bunun yanında da yılbaşından bu yana yaklaşık 80 milyon lira da esnafa düşük faizli işletme kredisi desteği verildi. Perşembe sabah da bir seferde esnaflara dağıtılmak üzere 8 milyon lira destek geldi. Kusura bakmayın ama şu bir gerçek! Bizim Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifimizin sadece ‘Esnafa destek paketi’ kapsamında pandemi sürecinde dağıttığı düşük faizli kredi miktarı 18 milyon 750 bin liradır. Ayrıca yine düşük faizli 80 milyon lira destek kredisi dağıtıldı. Bu para 2001 yılında memur maaşlarını ödemek için dönemin hükümetinin Lüksemburg’tanistediği paranın tam 15 katıdır. Kooperatifimizin 6 ayda dağıttığı para ise 80 milyon liradır. Ekonomi kötü ve bitik diyenlerin bu tabloyu görmezden gelmesi tesadüf değildir.

Üç beş basmakalıp slogana yaslanarak ucuz siyaset yapılmasına kimse aldanmıyor” dedi.

Kocatepe, Türkeli ve Kanal 3’e ziyaret

Sezen ve Eroğlu, İl Başkan Yardımcısı İbrahim Eroğlu ile birlikte Kocatepe Gazetesi imtiyaz sahibi ve Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular. Heyet daha sonra Türkeli Gazetesini Hacı Hakkı Özsoy’dan devralan yeni imtiyaz sahibi Önder Artuk’u ziyaret etti. Heyetin son ziyaret durağı ise Kanal 3 Televizyonu oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve Kanal 3 Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey ile görüş alışverişinde bulundu.

Afyonajans.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: