Afyon Haber Sitesi

Gelecek Partisi 1. Olağan Genel Kongresi’ni gerçekleştirdi

Gelecek Partisi Ankara’da 1. Olağan Genel Kongresini gerçekleştirdi. Kongreye pandemi önlemleri kapsamında sadece davetliler katılım sağladı. Kongrede konuşan Gelecek Partisi Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu geleceğe dair önemli mesajlar verdi. Davutoğlu konuşmasında; ‘’Bu iktidarın ülkeyi, ekonomiyi, sağlığı ve eğitimi yönetmesi mümkün değildir. İstedikleri kararı alsınlar, istedikleri kişiyi istedikleri yere atasınlar bu sistem var oldukça krizden başka bir şey üretilemez’’ dedi.

Afyonkarahisar’dan Katılım Sağlandı

Kongreye Afyonkarahisar’dan da katılım sağlandı. Pandemi önlemlerinin yoğun olduğu kongreye Kurucu İl Başkanı Niyazi Ertaş’ın yanı sıra 8 parti üyesi katılım sağladı. Toplamda 2000 kişinin katılımıyla gerçekleşen kongreye 1015 delegenin tamamı katılım sağladı. Ertaş’ın özel olarak yaptırdığı, Davutoğlu ve eşi Sare Hanım’ın resimleri bulunan 3000 Afyon lokumu dağıtılarak davetlilere ikramda bulunuldu.

İl Başkanı Ertaş Sare Hanım ile Görüştü

İl Başkanı Ertaş Davutoğlu’nun eşi Sare Hanım ile özel görüşme fırsatının olduğunu belirterek ‘’Sare Hanımefendi Afyonlu olması sebebiyle Afyon’a ayrı bir değer vermektedir. İlk kongrenin Afyon lokumu ikramıyla taçlandırılması sebebiyle kendisine teşekkür ettiğini’’ belirtti.
Ertaş sözlerine güçlü bir demokrasinin temellerinin atılacağının vurgusunu yaparak şöyle devam etti; ‘’Türkiye’de yeni ve güçlü demokrasinin temellerini atacağız. Bu vizyona birlikte sahibiz’’ dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: