Afyon Haber Sitesi

Geleneksel Türk Okçuluğu Müsabakaları Tamamlandı

Okul Sporları faaliyet programı içerisinde yer alan Geleneksel Türk Okçuluğu müsabakaları Afyonkarahisar Kocatepe Spor Kompleksinde tamamlandı. Başarı gösteren takımlar ve sporcular ödüllendirildi.

Afyonkarahisar Spor Kompleksi’nde başlayan ve birçok sporcunun katılımıyla gerçekleşen Geleneksel Türk Okçuluk Müsabakalarına yüzlerce ok fırlatıldı. Afyonkarahisar’da bulunan birçok lise; takım ve bireysel olarak yarıştı.

“Ecdat Yadigarı, Peygamber Sünneti Spor Yapmaktan Onur Duyuyoruz”

 

Okul Sporları Afyonkarahisar İl Temsilcisi Muhammet Doğan okçuluk sporuna dair, ecdat yadigarı ve Peygamber sünneti spor yapmaktan dolayı onur ve gurur duyduğunu belirterek: “Biz gerçekten de çocuklarımızın fiziksel ve pozitif anlamda gelişimi için her zaman yapılabilecek olan okçuluk sporunu destekliyoruz” dedi.

Türk Okçuluğu Afyonkarahisar’da İvme Kazandı

Spor Hizmetleri Müdür Vekili Yılmaz Erşen ise Geleneksel Türk Okçuluğunun Afyonkarahisar’da büyük bir ivme kazandığını vurgulayarak: “Okul Sporlarında bir ilki gerçekleştirdik. Bu sene ilklerin yılı. Allah’a çok şükür Afyonkarahisar spor şehri olma yolunda önemli mesafeler kat ediyoruz” dedi.

“Çocuklarda Birçok Rahatsızlığa Fayda Eden Sporumuz”

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Bölge Hakemi Abdİl Alhan ise Afyonkarahisar’da ilk defa okullar arası Geleneksel Türk Okçuluğu müsabakası düzenlendiğini söyleyerek: “ Okullarımızın birtakım eksikleri vardı. Yılmaz Müdürümüz ve Muhammet Hocam bu eksikleri tamamlamak adına diğer hocalarımızla birlikte ellerinden geleni yaptılar. İnşallah seneye daha çok sporcunun katılımıyla bu işi yapacağız. Bir dahaki turnuvada bir hakem değil on hakem görev alacak. Çocuklarımıza bunun yararı var. Ben yaklaşık on yıldır federasyon sporcusuyum ve aynı zamanda üç yıldır da hakemiyim. Çocuklarımızda dikkat dağınıklığı, odaklanma bozukluğu ve hiper aktivite gibi birçok rahatsızlığa fayda eden bir sporumuz.  Afyon, Kütahya, Eskişehir bu bölge serhat şehri. Türk tarihinde büyük yer tutan bir coğrafyaya sahip. Bu işin üzerine düşülmesi gereken üç memleketten birisi de Afyonkarahisar. İnşallah önümüzdeki senelerde bu üstüne düşmeyi ve çabayı göreceğiz” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: