Afyon Haber Sitesi

Genç çift Afyonkarahisar’a örnek oluyor

Güzel ülkemizin her şehrinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da sokak hayvanları kanayan bir yara olarak karşımızda çıkıyor. Hemen hemen hepimiz her gün birçok örneğini görüyoruz. Hangi sokaktan hangi caddeden yürürsek yürüyelim açlıktan ve bakımsızlıktan ölmek üzere olan birkaç köpek ve kediye rastlamak mümkün. Kimimiz bir kap su kimimiz biraz yemek bırakıyoruz. Lakin ülkemiz ve şehrimizde sokak hayvanlarını önemsemeyen umursamayan birçok insanında var olduğunu biliyoruz. Güzel haberin ve güzel örneklerin artması temennisi ile siz değerli okurlarımıza size bu konuda duyarlı genç bir çiftçimizden bahsedeceğiz.

“Genç çift kendi imkanları ile besleme yapıyor”

Dahası da var şehrin en ücra köşelerinde sığınacak hiçbir yer olmayan bomboş soğuk geniş arazilere öylece bırakılan canlar yaşam mücadelesi veriyor. Afyonkarahisar’da özellikle çöplük ve atık bölgesi adı verilen yerde 500’e yakın sokak köpeği bulunuyor. Afyonkarahisar’da sokak hayvanlarına yarımda bulunan kendi imkanlarıyla yardımda bulunan bir kuruluş ve üç beş şahıs olduğu biliniyor. Bunlardan biri de Afyonkarahisar’a 1 yıl önce taşınan genç çiftimiz Orhan Gürsan ve eşi Aysel Gürsan. Genç çift Gürsan Ailesi her Cuma çöplük ve atık bölgesine ve Cumartesi günlerinde Ayazini’ ne kendi imkanları dahilinde gidip besleme yapmaya çalışıyorlar.

Örnek Çift; “her canlının yaşam hakkı vardır”

Genç çift Orhan Gürsan ve Aysel Gürsan ile yaptığımız görüşmede bu beslemelere güçlerinin yettiğince devam edeceklerini belirterek şu sözlere yer verdi; “Afyonkarahisar halkını bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyor. Her canlının yaşam hakkı vardır. Herkes kapısının önüne koyacağı bir kap su ve mama bir canın bir gününü karnı tok geçirmesini sağlayacaktır. Bu dünya hepimizin bizim olduğu kadar onların da yaşayamaya hakkı vardır.”
Örnek çiftimiz Orhan Gürsan ve Aysel Gürsan’a biz tüm insanlık adına teşekkür ediyoruz. Fakat bu örneklerinde artmasını temenni ediyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: