Afyon Haber Sitesi

“GÖREN GÖZÜMÜZ TUTAN ELİMİZ YÜRÜYEN AYAĞIMIZSINIZ”

Afyonkarahisar ve merkeze bağlı köylerimizin muhtarlarını AFBEL Termal Otel’de ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, son iki yılda gerçekleştirdiğimiz, yatırımları, kültürel ve sosyal faaliyetleri detaylarıyla anlattı. Toplantıda Belediyeyi ortak akılla yöneteceğiz sözünü hatırlatan Başkanımız muhtarları böyle seslendi:

“GÖREN GÖZÜMÜZ TUTAN ELİMİZ YÜRÜYEN AYAĞIMIZSINIZ”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, mücavir alan sınırları içerisinde bulunan mahalle muhtarlarımız ile merkeze bağlı köylerimizin muhtar ve aileleriyle bir araya geldi. AFBEL Termal Otel’de gerçekleşen toplantıya AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Belediye Başkan Yardımcılarımız Murat Öner, Benol Kaplan ve Süleyman Karakuş, Birim Müdürleri, Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur ile çok sayıda mahalle muhtarı katıldı.

“MUHTARLARIMIZIN EMRİNDEYİZ”

Toplantının açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptı. Mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden AK Parti İl Başkanı Uluçay, muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil ettiğini hatırlattı. Toplumda çok önemli işlevi olan ve yerel yönetimin temel taşını oluşturan muhtarlık müessesesinin vatandaş ile seçilmiş-atanmış yöneticiler arasında köprü görevi gördüğünün belirten Uluçay, “Muhtarlarımızın emrindeyiz” dedi.

ÇALIŞMALARI DETAYLARIYLA ANLATTI

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise toplantıda göreve geldiği 2019 yılından bu yana belediyemizin, yatırımlarında gelinen aşama, kültürel ve sosyal faaliyetlerin içinde bulunduğu detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Muhtarlardan gelen talep, öneri ve sorunların her daim takipçisi olduklarını ifade eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “Pandemiden dolayı sizlerle neredeyse 1,5 yıla yakındır geniş katılımlı böyle bir toplantı gerçekleştirememiştik. Ancak bu süreçte gücümüz nispetinde taleplerinizi yerine getirmeye gayret sarf ettik” dedi.

“GÖREN GÖZÜMÜZ, TUTAN ELİMİZ, YÜRÜYEN AYAĞIMIZSINIZ”

“Belediye’yi ortak akılla yöneteceğiz” sözünü hatırlatan Zeybek Başkan; “Sizler belediyenin yürüyen ayağı, tutan eli, gören gözüsünüz. Bizlerin farkına varmadığı eksikleri mahalle de bire bir yaşıyorsunuz. Eksiğimiz mutlaka vardır. Eksiklerin giderilmesi noktasında 58 mahallemizin tamamını ziyaret ettik, tamamladık. Bu Cuma’dan itibaren ikinci tura başlıyoruz. Talepleri alarak yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

“AŞILAMADA İLK BEŞ ÜLKEDEN BİRİYİZ”

Pandemiden dolayı zor bir süreçten geçildiğini hatırlatan Başkanı Mehmet Zeybek, “Zor bir dönem geçirdik. Maskeden kurtulamadık. Güçlü bir devlete, güçlü bir hükümete sahibiz. Sağlık Bakanı ve bilhassa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kabinesinden Allah razı olsun. Dünyada aşılama oranlarında ilk beş ülkeden biriyiz.  Bu ay sonu itibariyle aşılama, 20 yaş altına düşürülecek.  Sizin de bildiğiniz gibi aşılamalar tüm Türkiye’de sadece Sağlık Ocaklarında değil, Zafer Meydanımızda da aşılama çalışması yapılıyor” dedi.

“OTELLERDE İFTAR AÇMADIK”

Maske, hijyen ve gıda noktasında pandemi sürecinde halkımızın yanında olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “Bu süreçte mahallelerimizin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştık. Maske, hijyen ve gıda noktasında gücümüz nispetinde sizlerle ortak hareket ettik” dedi.Afyonkarahisar’a hizmet yolunda gece gündüz demeden çalışmaya devam ettiklerine vurgu yapan Başkan Zeybek, Halkımız ile aramızda köprü vazifesi gören siz değerli muhtarlarımızla uyum içerisinde çalışıyoruz. Memleketimize hizmet etme noktasında bir ve beraberiz.2019 yılında Ramazan Ayını doya doya geçirdik. Bu süreçte Ramazan Ayı boyunca otellerde iftara katılmadık. Mahalle sakinlerimizle iftar yaptık. 95 bin hemşehrimizle buluştuk. Bu sene ve 2020’yi evlerimizde geçirdik. Rabbim beterinden korusun. 2021 yılının ilk altı ayında yaptığımız çalışmaları anlatmak için sizlerle biraraya geldik. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

BAĞKUR BİNASI YIKILDI

MEKANİK OTOPARK GELİYOR

BAĞ-KUR binasını katlı otoparka dönüştüreceğiz. Şehir merkezindeki eski BAĞ-KUR binasının yakım çalışmalarını tamamladık.  220 kapasiteli son teknoloji yapacağımız mekanik otopark, bölgenin trafik sorununu çözecek.

CİRİT KAYALIĞI MİLLET BAHÇESİ

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un katılımlarıyla Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim vaatlerinden olan Cirit Kayalığı Millet Bahçesi projemizin ilk fidanlarını toprakla buluşturduk.

CİRİT KAYALIĞI MİLLET BAHÇESİ

Toplamda 236 bin metrekare olan  Millet Bahçesi içerisinde Millet Kıraathanesi (1200 metrekare) çocuk oyun alanları, spor aletleri, fitness, meyve bahçeleri, piknik alanları, bisiklet yolları, kent donatıları, tematik ve hoş kokulu bahçeleri, kamelyaları ve dinlenme alanlarıyla Afyonkarahisarlıların vazgeçemediği muhteşem bir eseri şehrimize kazandıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

İKİNCİ MİLLET BAHÇESİNİ KAZANDIRIYORUZ (GARNİZON)

Seçim vaatlerimizden olan Millet Bahçesi Projesi’nde önemli bir aşama daha kaydedildi. Milli Savunma Bakanlığı’ndan tahsis yazısı geldi. Garnizon Komutanlığımızın içerisinden geçen demir yolu hattı sınır olmak kaydıyla DSİ tarafında kalan 80 BİN METREKARELİK kısım Millet Bahçesi olacak.

DEVLET PARKI HOBİ BAHÇELERİ

Seçim vaatlerimizden olan Hobi Bahçesi projemizi hayata geçirdik.  Devlet Parkı’nda 229 adet hobi bahçesi oluşturduk. Noter huzurunda çekilen kura ile hak sahipleri belirlenerek yer teslimleri yapıldı.

GÖNÜLDEN ÇALIŞIYOR GÖNÜLLER YAPIYORUZ

Gönül Belediyeciliği ve hizmet yolculuğunda vatandaşlarımızın yanında olup, onların istek ve taleplerini dinliyoruz. Seçildiğimiz günden bu tarafa her hafta Cuma namazlarımızı farklı camilerde kılarak vatandaşlarımızla hemhal oluyoruz. Bugüne kadar tüm mahallelerimize ulaşarak ortalama 200 bin vatandaşımızla bir araya geldik. Sorunları yerinde görüyor, anında çözüyoruz.

AFRAY BANLİYÖ HATTI

PROJE SÖZLEŞMESİNİ İMZALADIK

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in vizyon projeleri arasında yer alan AFRAY, Ulaştırma Bakanlığı’nın Hızlı Tren projesiyle entegre olacak.  Projedeki amacımız üniversite ile şehir merkezini birleştirmek.

ANITPARK CAFE

Zafer Meydanı’na vatandaşlarımızın sosyal yaşamına katkıda bulunacak

kafe için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Proje bedeli 570 BİN TL olacak

Anıtpark Kafe, 200 metrekare alan üzerine çelik yapı ve giyotin cam sistemi ile yapılmıştır.

SICAK ASFALT ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİK

2019 Nisan ayından itibaren şehrimizin muhtelif mahallelerinde; 693 bin ton temel malzeme, 168 bin ton sıcak asfalt ile 126 kilometre yol yaptık.

2021 YILI ŞUANA KADARASFALT ÇALIŞMASI TAMAMLANAN CADDE VE SOKAKLARIMIZ

1-Selçuklu Mahallesi Adnan Kahveci Bulvarı

2-Selçuklu Mahallesi 1482 Sokak

3-Selçuklu Mahallesi Şehit İrfan Sefa Caddesi

4-Selçuklu Mahallesi 1371 Sokak

5-Selçuklu Mahallesi İzmir İstasyonu 1. Cadde

6- Selçuklu Mahallesi 1343. Sokak

7- Selçuklu Mahallesi 1366. Sokak

8-Güvenevler Mahallesi 602. Sokak

9-İstikal Mahallesi 3428. Sokak

10-Ali Çetinkaya Mahallesi Silo Yolu

11-Ali Çetinkaya Mahallesi Katı Atık Toplama Merkezi

12-Ali İhsan Paşa Mahallesi Devlet Parkı Önü

13-Dörtyol Mahallesi 2149. Sokak

14-Dörtyol Mahallesi 2088.- 2089. ve 2092. Sokak

PROGRAMA ALINAN CADDE VE SOKAKLARIMIZ

1-Selçuklu Mahallesi Adnan Kahveci Bulvarı

1482. Sokak-Şehit İrfan Sefa Caddesi

2-Orhangazi Mahallesi Nedim Helvacıoğlu Bulvarı

3-Dörtyol Mahallesi 2088.- 2089. ve 2092. Sokak

4-Devrişpaşa Mahallesi

5-Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Yeşil Irmak Caddesi

6-Nazmi Saatçi Mahallesi İbni Sina Caddesi

7-Kocatepe Mahallesi Şehit Abdülkadir Köse Caddesi

8-Sümer Mahallesi

9-Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi

Şair Ali Türk Keskin Caddesi

10-Fatih Mahallesi Filistin Caddesi

11-Ali İhsanpaşa Mahallesi

12-Karşıyaka Mahallesi

13-Erenler Mahallesi

14-Çakır mahallesi 3206. Sokak

15-Marulcu Mahallesi Gedik Ahmet Paşa Caddesi

16-Battalgazi Mahallesi 1936. ve 3408. Sokak

17-Beyazıt Mahallesi

18-Mecidiye Mahallesi Mili Birlik Caddesi

2021 YILI PARKE

KAPLAMA PROGRAMI

1-Hamidiye Mahallesi Tamamı

2-Marulcu Mahallesi Tamamı

3-Erenler Mahallesi Tamamı

ATA SPORLARIMIZI YAŞATACAĞIZ

Ata sporu olan okçuluğun yeni nesillere sevdirilmesi ve öğretilmesi amacıyla kolları sıvadık. Unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerimizi yeniden hatırlatarak, değerlerine sahip çıkıyoruz. Bu amaçla, mülkiyeti Devlet Demiryollarına ait, Afyon Şehir İstasyonu sahası içinde yer alan taşınmazı kiralayarak Ata sporu olan okçuluğu bu binada yaşatacağız. Binanın restorasyonu için Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan 2 MİLYON TL’ lik hibe ödenek alınacak.

ATIKSULAR ARITILARAK TARIMSAL SULAMADA KULLANILACAK

Afyonkarahisar Merkez Atıksu Arıtma Tesisinde arıtılan atıksuların, dezenfekte edilerek Tarımsal Sulamada kullanılması amacıyla DSİ Genel Müdürlüğü ile projede sona gelindi.Proje kapsamında Afyonkarahisar Merkez Atıksu Arıtma Tesisi deşarj sularının dezenfekte edilerek Karaaslan Köyü, Nuribey, Salar, Sülümenli, Işıklar Beldeleri ve Afyon Kocatepe Üniversitesinin arazilerinin de bulunduğu 10.000 DEKAR tarım arazilerinin pompajlı olarak sulaması yapılacak.

BİYOMETANİZASYON TESİSİ

(ORGANİK ATIKLARDAN ELEKTRİK ÜRETİMİ)

Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi’ne yapılan dev yatırımı hizmete aldık. 100 milyonluk yeni yatırımla ‘Biyometanizasyon Tesisi’, Atıktan Türetilmiş Yakıt Tesisi ve Elektrik Üretim Tesisleri ile Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi hem çevreye hem de ekonomiye sağladığı katkı ile yıllık 32 BİN TON kömür ithalatının önüne geçecek.

ÇEVRE TEMİZLİĞİNE 11 MİLYONLUK DEV YATIRIM

Çevre hizmetlerinde kullanılmak üzere yaklaşık 11 MİLYON TL tutarında 31 yeni aracı belediye araç filosuna katarak dev bir yatırıma imza attık.

ENGELSİZ GASTRONOMİ VE TERAPİ MERKEZİ

Sosyal gastronomi alanında engelli bireylerimize yönelik Türkiye’de bir ilk olan Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi’nin ihalesini yaptık. Yatırım bedeli 2 MİLYON TL olan projenin tamamlanmasıyla birlikte şehrimizde bulunan dezavantajlı grupların (otizmliler, ortopedik engelliler, down sendromlular vb.) eğitim ve istihdamı sağlanacak.

GÜNEŞ ENEJİ SANTRALİ

Afyonkarahisar Atıksu Arıtma Tesisi’nde yapımını tamamladığımız Güneş Enerji Santralinde yıllık 1500 megawattsaat elektrik üretiliyor. Çevre dostu santral, 10 BİN KONUTUN ihtiyacı karşılayacak kapasitede olurken, tesisimizde üretilen enerji, Enerji Bakanlığına satılarak birliğin kullandığı enerjiden mahsuplaşılıyor.

İÇME SUYU, KANALİZASYON VE YAĞMURSUYU HATTI ÇALIŞMALARIMIZ

Şehrimizin ihtiyaç duyulan muhtelif mahallelerine 2019 Nisan ayı ile 2021 Haziran ayı itibariyla 31186 metre  ana boru su hattı, 5313 metre abone su hattı döşendi. Kanalizasyon ve Yağmursuyu hattı çalışmalarında ise yağmursuyu şebeke hattı 14962 metre,  kanalizasyon şebeke hattı ise 19388 metre döşendi

DEV İSTİHDAMIN YOLUNU AÇTIK

Şehrimize yatırımcı kazandırmak adına yaptığımız girişimlerde Katlı Pazaryeri binasında 400 KİŞİYE istihdam sağlayacak tekstil fabrikası hizmete alındı. Tesis, Kapalı Pazar Yeri binasının üst katlarında kuruldu. Seçim vaatlerimizden olan “İstihdam Ofisini de hizmete aldık.

KADIN KÜLTÜR EVLERİ

Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in talimatlarıyla şehrimizdeki ilçelerin tamamında başlatılan “Kadın Kültür Evleri Projesi’ne bir destek de Belediyemizden geldi. Belediye Başkanımızın talimatlarıyla Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesinde bulunan Kadın Kültür Evinin tefrişatını tamamlarken, Tacıahmet Mahallesi’nde ki Kadın Kültür Evinin ise restorasyon restitüsyon projeleri tamamlandı. Yapım ihalesi için çalışmalara başladık.

KARAYOLLARI ALT GEÇİT

Şehir trafiğini rahatlatma adına Karayolları Kavşağı’na yapacağımız alt geçit için çalışmalara başladık. Kısa süre önce ihalesi yaptığımız yatırım bedeli 14 MİLYON TL olan Karayolları altgeçit projesi öncesi bölgede alt yapı çalışmaları devam ediyor. Bugüne kadar yapılan altgeçitlerin en hızlısını yaparak halkımızın kullanımına açmayı hedefliyoruz.

KOKOREÇÇİLER ÇARŞISI

Şehrimizin farklı birçok yerinde, mahalle aralarında kokoreç ve köfte satışı yapan esnafı bir araya toplayarak Türkiye’de bir ilke imza atıyoruz. Yatırım bedeli 500 BİN TL olan, 22 DÜKKÂNIN yer aldığı çarşı da esnafımız bundan böyle, mahalle aralarında değil, daha nezih hijyen bir ortamda vatandaşlarımıza hizmet verecek.

DEVLET HASTANESİNE KREŞ

Seçim vaatlerimiz arasında bulunan geleceğimizin teminatı yavrularımızın ruhsal, zihinsel ve fiziksel gelişimleri için düşündüğümüz “Çocuk Kreşleri”nin ilkini Afyonkarahisar Devlet Hastanemizin yanında bulunan araziye yapacağız. Yatırım bedeli 1.6 MİLYON?TL olan kreşimizde, bilimsel temalı oyun bahçeleri ve kum havuzları olacak. Kreşimiz Çocuklarımızın el kol becerilerinin ve zihinsel aktivitelerinin gelişmesine katkı sağlayacak.

KUZEY KOLLEKTÖR HATTI TAMAM

Atıksu Arıtma Birliği ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü  arasında imzalanan protokol kapsamında yapımına başlanan Afyonkarahisar Kuzey Atıksu Toplama Hattı inşaatı tamamlandı. Yatırım bedeli yaklaşık 50 MİLYON TL olan kolektör hattı Afyonkarahisar Belediyesi, Atıksu Arıtma Birliği Teknik Ekibi ve DSİ Teknik Heyeti ile imzalanan protokolle devreye alındı.

PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZA BÜYÜK ÖNEM VERDİK

Rekreasyon ve park alanı düzenleme çalışmalarına geride bıraktığımız sürede büyük hız verdik. 2019 Mart ayından bu yana şehrimizin dört bir yanına 145 Bin metrekare yeşil alan, 36  ADET PARK 750 BİN ADET KIŞLIK, 750 BİN  ADET YAZLIK ÇİÇEK dikerek Afyonkarahisar’ı adeta bir yeşil vadi ve çiçek bahçesine dönüştürdük.

PARK, BAHÇE ve YEŞİL ALAN ÇALIŞMALARIMIZ

1) 41 Adet park yaptık, 5 adet parkımız yapım aşamasında,

18 adet parkımızın da ihale süreci devam ediyor

2) 995 Adet mezar

3) 145.000m2 çim ekimi

4) 145.000m2 otomatik sulama tesisatı

5) 1.050.000 Adet mevsimlik çiçek

6) 100.000 Adet gül dikilmiştir.

7) 38 Takım açık alan spor aleti

8) 51 adet çocuk oyun grubu

9) 25.000 m2 kauçuk

10) 9 adet halı saha

11) 1 Adet çim saha

12) 8 Adet basket sahası

13) 11.500 metre yürüyüş yolu yapıldı.

14) 34 km’lik bisiklet yolu ihale sürecinde

15) 80 bin metrekare gençlik kamp merkezi ihale sürecinde

16) Yenice Mahallesi spor merkezi yapımı ihale sürecinde.

SAHİPATA SPOR SALONU

Sahipata Mahallesi’ndeki Kapalı Spor Salonu inşaatının tamamlanması konusunda Gençlik Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu her türlü desteği veriyor. İnşaatın tamamlanması konusunda 10 MİLYON TL hibe alınacak.

SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARIMIZ

Seçim vaatlerimiz arasında bulunan Sokak Sağlıklaştırma Projelerine büyük önem vererek “Eski Afyon” olarak bilinen tarihi konaklarımızı aslına uygun hale getirmek adına çalışmalarımızı tüm hızıyla yürütüyoruz. Yatırım bedeli 12 MİLYON TL olacak sokak sağlıklaştırma çalışmalarımız tamamlandığında bölgeye yeni bir çehre kazandıracağız.

SPOR LİSESİ

Seçim vaatlerimizden olan Kocatepe Spor Kompleksinde hizmete sunulacak Spor Lisesi’nde zemin etüt çalışmalarına başlandı. 16 derslik, 8 idare odası, 3 fen laboratuvarı, 1’er adet resim, müzik dersliği, çok amaçlı salon, beden eğitimi salonu, kütüphane, rehberlik servisi ve kantini ile Türkiye’nin en donanımlı Spor Lisesini şehrimize kazandıracağız.

MODERN ŞEHİR KÜTÜPHANESİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Bölge ve Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde 2. Vakıf İşhanı yıkılarak yerine Millet Kıraathanesi (Modern Kütüphane) yapacağız.

ÜST GEÇİTLERİMİZİ SÖZ VERDİK YAPIYORUZ

Seçimlerden önce söz verdiğimiz gibi yaya trafiğini rahatlatma adına engelli bireylerin, yaşlıların ve çocukların ulaşımlarını güvenli hale getirmek adına Atatürk Caddesi okullar bölgesine 1,8 MİLYON TL yatırım bedelli aynı anda 16 kişinin binebileceği asansörlü üst geçiti hizmete açtık, ikinci üst geçitin ihalesini gerçekleştirdik.Yatırım bedeli 2,3 MİLYON TL’dir.

‘ASKIDA TABLET TV’ KAMPANYASI

Öğrencilerin, uzaktan eğitime kolay erişebilmeleri için başlattığı ‘Askıda Tablet- TV’ kampanyasında başarıyla tamamladık. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatıyla başlatılan kampanyada hak kazanan öğrenciler yapılan titiz incelemeler neticesinde belirlenerek dağıtıldı.

COVİD 19 İLE MÜCADELE

Covid 19 ile mücadele kapsamında temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları şehrimizin dört bir yanında aralıksız sürdürüyoruz.

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

Afyonkarahisar’da her yaştan insanın yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalarımızda evlerinden çıkamayıp yalnızca yakın aile bireyleri ile birlikte olan engelli kardeşlerimizi unutmuyoruz. Engelli kardeşlerimiz için bu güne kadar 63 adet akülü 58 adet tekerlekli sandalye dağıttık. Bu sürecin ardından toplu bir dağıtım daha yapacağız.

GÖNÜLLERE DOKUNMAYA DEVAM EDİYORUZ

Sosyal belediyecilik anlayışı gereği bakıma muhtaç kişilere yönelik Evde Bakım Hizmetine devam ediyoruz.

GASTRONOMİ ŞEHRİ OLDUK

Gastronomi alanında 2019 UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olduk. Dünyada Gastronomi Marka Şehir unvanını alan  36 şehirden biri olmaktan büyük gurur duyuyoruz.

TÜM TÜRKİYE’YE LEZZET PAKETİ GÖNDERDİK

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in öncülüğünde şehrimizin tescilli meşhur lezzetleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Milletvekillerine, Büyükelçilere, 81 İl Valisine ve Belediye Başkanlarına Gastronomi şehri Afyonkarahisar’dan lezzet paketi dağıttık.

AFYON MUTFAĞINI DÜNYA TANITTIK

TV8’de yayınlanan, milyonlarca izleyici kitlesine sahip MasterChef Türkiye programının Zafer Haftası Özel Bölümü, Gastronomi Alanında UNESCO’nun ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olan Afyonkarahisar’da çekildi. TV 8 verilerine göre yayınlanan programımız yaklaşık 40 milyon izleyici kitlesine ulaşırken, Youtube ve sosyal medya mecralarında da büyük yankı uyandırdı.

LEZZETLERİMİZ TESCİLLENİYOR

Coğrafi işaret tescili için başvuruda bulunduğumuz birçok ürünümüzün Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından tescil belgesini aldık.

KORONAYA KARŞI VİTAMİN DESTEĞİ

Covid-19 nedeniyle karantinada bulunan vatandaşlarımızın bağışıklık sisteminin güçlendirmek amacıyla hazırladığımız vitamin destek paketlerini her gün yaklaşık ortalama 80 aileye ulaştırdık.

SOKAKTA ŞENLİK VAR

Pandemi dolayısıyla evlerinden çıkamayan vatandaşlarımıza bayramı ayağına getirdik.  23 Nisan, 19 Mayıs gibi ulusal bayramlarımız ile dini bayramlarımız olan Ramazan ve Kurban Bayramında halkımızın özel sürprizler hazırladık.

ZİMEM DEFTERİ

Bir Osmanlı geleneği olan zimem defteri uygulamamızı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Muhtelif Mahallelerimizde bakkalarımızın zimem (veresiye) defterlerini hayırseverlerimizin desteğiyle satın alarak ihtiyaç sahiplerine bir nebze daha destek olduk, olmaya da devam ediyoruz.

ARABADA SİNEMA- KONSER

Kültürel ve Sanatsal faaliyetlerimize pandemi günlerinde de ara vermeden devam ediyoruz. Şehrimizde bir ilki gerçekleştirerek COVID-19 tedbirleri kapsamında sinema salonlarına gidemeyenler için  “açık hava sineması” etkinliği ile arabada konser etkinliği düzenlendik.

ATV VE UTV TUTKUNLARININ ROTASI GİZEMLİ ŞEHİR AFYON

Afyonkarahisar, “Gizemli Şehir Afyon” gezisi kapsamında Türkiye genelinden ATV ve UTV

meraklılarını ağırladı. Afyonkarahisar Valiliği, Belediyemiz ve Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü tarafından organize edilen “Gizemli Şehir Afyon” gezisinin şehrimizin tanıtımı adına büyük ilgi gördü.  Önümüzdeki süreçte de doğa sporlarına desteğimiz artarak devam edecek.

ÇÖLYAK HASTALIĞININ FARKINDAYIZ, HASTALARIMIZIN YANINDAYIZ

Şehrimizde çölyak hastası vatandaşlarımıza, glütensiz ürünlerin yer aldığı gıda paketi desteğinde bulunuyoruz.  Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin katkılarıyla, glütensiz gıda temininde sıkıntı yaşayan çocuklarımıza bundan böyle rutin olarak gıda paketi desteğinde bulunuyoruz.

ENSTRUMAN KURSLARI İÇİN SEÇMELER TAMAM

Kültürel ve sanatsal değerlerimizi yaşatmak gelecek nesillere aktarmak amacıyla kurulan Kültür Sanat Akademisi çalışmalarına aralıksız devam ederken, enstrüman kurslarında seçmeleri yaptık.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ARTIK CEBİNİZDE

WhatsApp, Telegram ve BİP İletişim Hattı kurduk. Vatandaşlarımız istek talep ve önerilerini buradan bizlere 7/24 iletebiliyor.

İFTARI VATANDAŞIMIZIN AYAĞINA GÖTÜRDÜK

Pandemi dolayısıyla toplu iftarların yapılmadığı şehrimizde iftar menüsünü vatandaşımızın ayağına götürdük. Belediyemiz Sosyal Tesislerinde hazırlanan yemekler, ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanı sıra, güvenlik güçleri, sağlık çalışanları ve iftar saatine yetişemeyen günde bin vatandaşımıza ikram edildi.

ÖĞRENCİLERİMİZE İNTERNET PAKETİ

Pandemi dolayısıyla uzaktan eğitime devam eden gençlerimize internet paketi hediye ediyoruz.

KULÜPLERİMİZİN YANINDAYIZ

Belediyemiz olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında olmaya devam ediyoruz. Şehrimizi profesyonel liglerde temsil eden AFJET Afyonspor, Afyon Belediye Basketbol ve Yüntaş Voleybol Takımımıza maddi ve manevi her türlü desteği veriyoruz.

HİZMETİ VATANDAŞIMIZIN AYAĞINA GETİRDİK

Gönül belediyeciliğini şehrin her alanına yansıtmaya çalışan Belediyemiz hizmetlerini vatandaşının ayağına götürüyor. Mobil Vezne Aracımız tahsilat işlemlerinin yanında vatandaşlarımızın talep ve öneriler için semt pazarlarında sabit bir şekilde hizmet veriyor. Afyonkarahisar Belediyesi Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan mobil araç, vatandaşlarımızın hem istek ve şikâyetlerini toplamak hem de Belediyemize bağlı tüm tahsilat işlemlerini Belediye’ye gelmeden yapabilmelerini sağlamak amacıyla hizmet veriyor.

OFF-ROAD TUTKUNLARI AFYON’DA BULUŞTU

Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşayan off-road tutkunları, Afyonkarahisar’da buluştu. Termal Turizminin yanı sıra sağlık, spor ve motor sporlarının üssü olarak adrenalin ve macera tutkunlarının dikkatini çeken Afyonkarahisar, doğada zor koşullarda araç kullanan off-road meraklılarına ev sahipliği yaptık.

PAŞA CAMİİ’Nİ İBADETE AÇTIK

Afyonkarahisarlılar’ın hasretle beklediği Paşa Camii  tarihimizin en önemli dönüm noktalarından olan biri olan İstanbul’un Fethi’nin 567. Yıl dönümünde ibadete açtık. Ecdadın mirasına sahip çıkarak Paşa Camii’nin yapımına destek olan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederiz. Halkımızın talepleri doğrultusunda ibadethanelere desteğimiz devam edecek.

SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYORUZ

COVID-19-tedbirleri kapsamında gerek hafta içi gerekse hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yiyecek ve içecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını unutmuyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğümüzce görevlendirilen personelimiz tarafından mama dağıtıyoruz.

ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİNE ÜYE BELEDİYELERE KONTEYNER DESTEĞİ

Afyonkarahisar İli Çevre Hizmetleri Birliği, üyesi olan 59 belediye ve İl Özel İdaresi’ne çöp konteyneri desteğinde bulunduk . Toplamda 1280 adet çöp konteyneri alımı yapan Birlik, konteynerleri üye belediyelerine ulaştırarak hizmetlerine sundu. Böylelikle Birliğin üye belediyelerine son 1 yıl içerisinde yapmış olduğu maddi destek 13 milyon lirayı geçti.

SARAYDÜZÜ KAMP ALANI OLACAK

Orman İşletme Müdürlüğüne ait Bayramgazi Köyü Saraydüzü mevkiinde bulunan mesire alanı, turizm ağırlıklı rekreasyon amaçlı kullanılmak üzere 20 yıllığına Belediyemize tahsis edildi. 488 dönümlük alan içerisinde gözlem kulesi, kır kahvesi yer alırken, çocuk oyun alanları, yöresel ürünler satış yeri, otopark, spor salonu, kameriye, ibadethane, kır lokantaları ve kır kahvesi gibi ünitelerin yapılması planlanıyor. Tesisler için harcanacak yatırım bedelinin 5 milyon lirası Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak.

EĞİTİME SINIRSIZ DESTEK

Sosyal Belediyecilik alanında büyük hizmetlere imza atan Belediyemiz, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize verdiği burs desteğini pandemi döneminde de sürdürürken, maddi durumu yetersiz olan öğrencilerimize kırtasiye malzemesi dağıttık. Şehrimizde yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuklarımızı da unutmadık mont ve bot ihtiyaçlarını karşıladık.

ESNAFIMIZIN YANINDA OLDUK

Pandemi döneminde genelge kapsamında faaliyetlerini durduran ve kısıtlanan esnafımızın yanında olduk.  Aralarında kahvehane, kıraathane, okul kantini, lokanta, restoran ve köftecilere ve Berberler ve Kuaförler Odasına kayıtlı esnafımıza BİN TL nakdi destekte bulunduk.  Genelge kapsamında işyerini kapatmak zorunda kalan belediye kiracısı konumundaki esnafımızdan, 8 AY BOYUNCA KİRA almadık.  Bu süreçte Belediyemiz kasasından 2 MİLYON TL’yi bulan kira bedellerinden fedakârlık yapmış olduk.

KULÜPLERİMİZİN YANINDAYIZ

Sporun ve sporcunun her zaman yanında olmaya devam ediyoruz. Şehrimizi profesyonel liglerde temsil eden AFJET Afyonspor, Afyon Belediye Basketbol ve Yüntaş Voleybol Takımımıza maddi ve manevi her türlü desteği veriyoruz.

80’E YAKIN KULÜBÜ AĞIRLADIK

Afyonkarahisar Spor Kompleksi’nde, Türkiye’nin köklü kulüplerinin yanı sıra Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve yurt dışından gelen takımlarla birlikte 80’e yakın kulüp yaz kampını Afyonkarahisar’da geçirdi.

ŞEFFAF VE HESAP VERİLEBİLİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI

Belediyemiz, şeffaf ve hesap verilebilir belediyecilik anlayışı doğrultusunda tüm iş ve işlemlerini www.afyon.bel.tr adresinden yayınlıyor. Web sayfamızda  bulunan şeffaflık ve hesap verilebilirlik butonunda açılan meclis faaliyetleri, ihale ve sosyal yardımlara ilişkin raporlar düzenli olarak güncelleniyor.

ŞEHİT AİLELERİNİN HER DAİM YANINDAYIZ

Afyonkarahisar Belediyesi öncülüğünde, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubemizin katkılarıyla hazırlanan 2021 Yılı Şehitler Takvimi yayınlandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: