Afyon Haber Sitesi

GSB Spor Okullarında eğitimler başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çocukların ve gençlerin sporla tanışması amacıyla her yıl düzenlenen GSB Spor Okullarında eğitimler başlıyor.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, 2021 – 2022 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla başlatılan ücretsiz GSB Spor Okulları, 29 Haziran’da Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonunda düzenlenen açılış töreniyle start aldı. 05 – 18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerin yararlanabileceği eğitimler, 3 branşı engellilere yönelik olmak üzere toplam 19 branşta yapılacak.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonunda yapılan açılış törenine Vali Yardımcısı Nurullah Kaya, Afyonkarahisar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çetinaktı, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İl Müdürü Bekir Yümnü, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ile çok sayıda sporcu ve veliler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başlayan tören, İl Müdürü Dereci’nin konuşması ile devam etti.

Pandeminin etkilerini sporlar aşacağız diyen Müdür Dereci, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, yaz aylarının gelmesi ve okulların kapanması ile birlikte çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan, GSB spor okulları, açılış törenine hoş geldiniz.

Her yıl büyük bir coşkuyla açılışını gerçekleştirdiğimiz GSB Spor okulları, geçtiğimiz yıl maalesef pandemi nedeni ile açılışı yapılamamış ve spor etkinlikleri açısından pasif bir yaz dönemi geçirilmiştir. Bu yıl ise, geçtiğimiz yıldan farklı olarak, normalleşme süreci ile birlikte çocuk ve gençlerimize spor salonlarımızın kapılarını sonuna kadar açmış bulunmaktayız.

Spor genel müdürlüğümüzün de kuruluş yıl dönümüne denk gelen ve her yıl büyük bir coşkuyla açtığımız GSB spor okullarına bu sene toplamda 16 branşta 31 antrenör ile 6900 sporcuya hizmet vermeyi hedeflemekteyiz. İki ay sürecek olan çalışmalarımız ile çocuk ve gençlerimize en iyi eğitimi vermek, kurumumuzun en önemli görev ve sorumlulukları arasında yer almaktadır.

Çok fazla gence ulaşmak ve daha fazla yüreklere dokunmak için, devletimiz tarafından Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi, ilimizde de yeni tesisler inşa edilmekte ve hemşehrilerimizin kullanımına sunulmaktadır. Spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Afyonkarahisar, Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in ilimize atanması ile birlikte milletvekillerimizin de desteği ile spor alanında çok büyük yatırımlar yapılmış ve tesis sayılarımız ciddi manada artmıştır. Böylelikle çok daha fazla gence ulaşılması sağlanmıştır.

Spor kenti olmanın birinci şartı olan tesisleşme konusunda, ilimize ve kurumumuza katkılarından dolayı Başta valimiz Sayın Gökmen Çiçek’e, Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu Bakanımıza, Sayın Ali Özkaya vekilimize, Sayın İbrahim Yurdunuseven Vekilimize ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek’e, teşekkür ediyor, saygı ve hürmetlerimizi arz ediyoruz.

Yaz aylarını en iyi şekilde geçirmeleri için GSB spor okullarına güvenerek çocuk ve gençlerini bizlere emanet eden, çok değerli velilerimize, eğitimleri verecek olan kıymetli antrenörlerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Tören Şanlı Spor Kulübünün Muaythai gösterleri, İl Müdürlüğü antrenörleri tarafından hazırlanan Cimnastik, Karate, Tekvando, Güreş gösterileri ile Gençlik Merkezleri tarafından hazırlanan müzik dinletileri ile tamamlandı.

Eğitimler 5 Temmuz’da başlıyor

GSB Spor Okullarında eğitimler 5 Temmuz Pazartesi gününden itibaren başlayacak. Yaz boyunca devam edecek olan spor okulları Türkiye’nin en büyük spor kompleksi olan Kocatepe Spor Kompleksinde, Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonunda ve Gençlik Merkezleri Spor Salonlarında yapılacak.

Spor okullarında Atletizm, Badminton, Basketbol, Cimnastik, Eskrim, Futbol, Güreş, Halter, Hentbol, Karate, Masa tenisi, Taekwon-do, Tenis, Voleybol, Vücut geliştirme ve Yüzme olmak üzere toplam 16 branşta ücretsiz olarak verilecek. Ayrıca Engelliler için de Özel Sporcular Atletizm, Jimnastik ve masa tenisi branşlarında eğitimler yer alıyor.

Eğitim Programı Yayınlandı

Alınan başvurular Spor Hizmetleri Müdürlüğünce değerlendirilerek yaş gruplarında göre eğitim takvimi oluşturuldu. Haberimizin altında bulunan GSB Spor Okulları eğitim programını web sitemizin faaliyetler bölümünden de indirebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: