Afyon Haber Sitesi

GÜNEY BELDESİ’NDE GELECEK VAR

“İddialıyız Gelecek Partisi, Güney Beldesi’ni alacak”
Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Niyazi Ertaş Sinanpaşa İlçesi’ne bağlı Güney Beldesi’nde gerçekleşecek seçim çalışmaları ile ilgili Genel Merkez’den gelen Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Yerel Yönetimler ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir ve Gelecek Partisi Kırklareli İl Başkanı Mehmet Yıldız’ı Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda ağırladı.
Gelecek Partisi heyeti dün Güney Beldesi’ne giderek seçim çalışmaları ile ilgili istişarelerde bulundu.
Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı ve Yerel Yönetimler ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir bugün ise basın açıklaması gerçekleştirerek Güney Beldesi’nde gerçekleşecek seçimle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
Yerel Yönetimler ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir Gelecek Partisi ve parti çalışmaları hakkında bilgi vererek şu sözlere yer verdi.
“İktidar hep kendi bildiğini yapıyor, biz ise sorunları hep tespit ediyor hem çözüm buluyoruz”
“Yaklaşık 16 ay önce partimiz kuruldu. Parti kurduğumuz dönem kimsenin sokağa çıkamadığı korkuların hat safhada olduğu bir dönemde Sayın Başbakanımızın çağrısı ile 153 kurucumuzla bir araya gelmiştik. İl kez Türkiye’de Kuvayi-i Milliye ruhuyla yeniden birinci meclis gibi her kesimden, her inançtan, her düşünceden ve her siyasi partiden insanların içinde olduğu bir parti kurduk. Niye kurduk Türkiye öyle bir noktaya geldi ki zaten son bir buçuk yıldız bunu daha fazlasıyla yaşıyoruz. Türkiye artık ayrışma noktasına geldi, insanların ayrıştırıldığı, kimsenin kimseye tahammülü kalmadığı ekonomiden tutun sosyal politikalara kadar Türkiye’de dejenere olmuş bir şekilde ülke yönetilemez hale geldi biz ona nedenle yeni parti kurma ihtiyacı duymuştuk ve partimiz kurulduğu günden beri yoğun bir çalışma yapıyoruz. Şu ana kadar 74 ilimize il başkanımızı atadık ve yaklaşık 500’e yakın ilçede de teşkilatlandık. Türkiye’de il kez bir siyasi parti teşkilatlanma ile bir düşünce kulübü ile çalışarak Türkiye’deki bütün sorunları masaya yatırarak saatlerce uzman kadrolarla çalışarak Türkiye’nin önünü açmaya çalışıyoruz. Partimizi kurduğumuz dönemden beri belki de Türkiye’de ana muhalefet görevini yapıyor pozisyondayız. Çünkü biz ilk kez bir algıyı değiştirdik o algı şu eskiden muhalefet partileri sadece eleştirirlerdi, biz parti olarak hem eleştiriyoruz hemde parti olarak çözüm yollarını arıyoruz. Yani sorunlarla beraber çözüm yollarını tespit edip kamuoyuna ve basına sunuyoruz. Bizim yaptığımız çalışmaları çok kısa süre sonra hükümet alıp hayat geçiriyor. Keşke parti kurduğumuz günden bu yana diğer siyasi partilerle kurduğumuz iletişimi Ak Parti ve MHP ile kurabilseydik, bu memleket bizim başka gidecek bir yerimiz yok. Siyaset yaparken ayrıştırmadan ve nezaket kuralları çerçevesinde yapmak lazım. Siyaset bir proje işidir proje üretmek lazım halkın refahı, huzuru ve mutluluğu için adaleti yok etmeden, insanları haklarını yok etmeden birlikte mücadele etmemiz lazım. Ama ne yazık ki partimizi kuruduğumuz bir buçuk yıllık süreç içerisinde iktidarla bir iletişim kuramadığımız gibi hep kendi bildiklerini yaptıklarını görüyoruz.”
“Türkiye bir uçuruma gidiyor”
Türkiye her geçen gün farklı bir noktaya bir uçuruma gidiyor. Türkiye’nin ekonomiden bahsedecek olursak hepimizin çok iyi bildiği gibi milyar dolarların yok edildiği dış borç ve iç borcun ne kadar yükseldiğini, GSMH ne kadar düştüğünü, enflasyonun ne kadar yükseldiğini ve Dünyanın hemen hemen enflasyonun ilk beşine girecek bir ülke haline geldiğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle bir teşkilatlanma çalışmalarımızda müthiş bir emek verirken, aynı zamanda Türkiye’nin tamamını kucaklayan her bölgede ciddi anlamda örgütlenen, bu örgüt yapımızla birlikte de geleceği kurgulayan bir sistem oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda Türkiye’yi 20 bölgeye böldük 20 bölgede toplantılar yapıyoruz. Bugüne kadar bu toplantıların yedincisini tamamladık şimdi ise sekizincisini yapacağız. Bu çalışmalar hem partimizin önünü açıyor hemde ilk kez bütün siyasal düşüncüleri ve bütün siyasal partilerde siyaset yapan arkadaşlarımızı bir araya getirip aslında birlikte siyaset yapılabilirliğin toplumsal uzlaşının ne kadar önemli olduğunu ülkede göstermeye çalışıyoruz.
“Güney Beldesi’ni alacağız iddialıyız”
Afyonkarahisar’a gelişimizin nedeni ise Sinanpaşa İlçesi’ne bağlı Güney Beldesi’nde yapılacak seçim çalışmalarımız için istişarede bulunmak çalışmaları incelemek. Güney Beldesi’ne giderek köyde dolaştık çalışmalara katıldık. Güney Beldesi’nde görüşmeler yapıyoruz, önümüzdeki günlerde iyi bir adayla seçimi alacağız. Bu konuda çok iddialıyız. Biz Güney Beldesi’nde Gelecek Partisi’nin ilk seçime girdiği yerde seçimi alacağımıza inancımız tam. Öncelikle aday belirleme sürecimiz sonrasında parti olarak hep beraber Güney Beldesi’ne gelip çalışacağız insanımıza dokunacağız, insanlarımızın derdini dinleyeceğiz. Projeler üreteceğiz ve nasıl bir belediyeyi yöneteceğimizi göstereceğiz. Bu konuda parti olarak çok iddialıyız. Sayın Genel Başkanımıza partimizin girdiği ilk seçimde ilk belediyeyi hediye edeceğiz. Tabi bu noktada sadece il başkanımız değil Afyonkarahisar İl Teşkilatımıza büyük görev düşüyor. Çalışmalarımızın ardından olumlu sonuçları alacağız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: