Afyon Haber Sitesi

GÜVENLİ VE KOLAY ULAŞIM İÇİN ASFALT SEFERBERLİĞİ

 

Ulaşımda kolaylık ve konfor, aktivite ve kent estetiği noktasında çalışmalarını bir bir tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuyor. İhtiyaç duyulan yolları yenileyen Belediye; görev, yetki ve sorumluluk alanında bulunan yollarda da asfalt ve satih kaplama çalışması gerçekleştiriyor.

SÖZ VERDİK YAPIYORUZ

Afyonkarahisarımızın birçok noktasında asfalt çalışması gerçekleştiren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların daha kaliteli ve konforlu seyahat etmesi için başlattığı asfalt atağına yenilerini ekliyor. Şehrimizin birçok noktasında olduğu gibi Marulcu Mahallesi’nde de devam eden asfalt ve kaldırım çalışmalarında sona gelindi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in de yakından takip ettiği çalışmalar ile hizmet alamayan mahalle kalmayacak, ulaşımda kolaylık, trafik akışında ise rahatlık sağlanacak. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü, 2020-2021 asfalt sezonu kapsamında çalışmalarını tüm hızı ile sürdürürken Marulcu Mahallesi’nde yapılan asfalt serim ve kaldırım – parke taşı döşeme işlemlerini tamamladı. Ekiplerimiz, 3 bin 50 metrekarelik yol için toplamda 870 ton sıcak asfalt serimi yaptı.  Böylece şehir merkezine bağlanan mahalle yollarının ulaşım problemleri de kısa sürede çözüme kavuşturulmuş oldu. Belediyemiz yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları doğrultusunda şehrin ulaşım ağını vatandaşlarımız için hem güvenli hem de trafik yoğunluğundan arındırılmış bir hale getiriyor.

“EN ÜST SEVİYEDE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin şehrin her noktasında hummalı çalışmaları devam ederken ilgili muhitlere ziyaretlerde bulunan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, bir araya geldiği mahalle sakinlerinin yapılan hizmet hakkındaki görüşlerini alırken bölgedeki eksiklikleri de yine birinci elden öğreniyor. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Başkanımız Mehmet Zeybek; Sürekli büyüyen ve gelişen Afyonkarahisarımızın alt yapıda ve üst yapıda yaşayacağı olası sıkıntıların önüne geçmek adına her fırsatta vatandaşımızla buluşuyoruz. Her bireyin eleştirilerini dikkate alarak kentin inşasında pay sahibi olmaları için de hizmet gayesi ile yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Kendi çalışmalarımız dışında gelen taleplere de kulak vererek vatandaşlarımızın hizmet alması için gayret ediyoruz. Bu sene alt yapı çalışmalarına ciddi bir ağırlık verdik, birçok mahalledeki alt yapı çalışmaları da tamamlandı. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için de bazı kurumların kazı çalışmaları ardından bizler çalışmalarımızı yaptık. Cumhuriyet Mahallesi’nde kilitli parke taşı döşeme işlemleri tamamlandı. Akabinde Marulcu, Hamidiye, Yarenler, Yunusemre, Çavuşbaş ve Burmalı mahallesinde sıcak asfalt ve parke taşı döşemesi yapılarak, hizmete sunuldu. Bir yandan sıcak asfalt çalışmaları diğer yandan da sathi kaplama çalışmalarımız tüm hızı ile yürütülüyor. Alt yapıda içme suyu ve kanalizasyon hatlarında da önemli çalışmalara imza atıyoruz. Erenler Mahallesi’ni de asfalt ile buluşturduk tüm yolları asfaltladık. Ekiplerimiz parke taşı ve sıcak asfalt işlemlerini büyük bir çaba ile sürdürüyor. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun. diye konuştu.

OTELLER BÖLGESİ ASFALT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Şehrimizin turizm potansiyeli açısından oldukça önemli olan otellerimize hem vatandaşlarımızın hem de şehir dışından gelen misafirlerin kolay ve rahat ulaşması için bölgedeki yollarda başlattığımız asfalt seferberliği tamamlandı. Gece gündüz çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Afyonkarahisar İzmir karayolunu tamamen asfalt ile buluşturdu. Oteller bölgesine ulaşımı sağlayan ara yollarda da çalışmalarını tamamlayan ekiplerimiz kolay ulaşım, güvenli trafik hizmetini sağladı. Bölgede toplamda 4 bin ton asfalt serimi yapıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: