Afyon Haber Sitesi

“Halkımız ve esnafımız bizim başımızın tacıdır”

Afyonkarahisar’ın Çay İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Atlı göreve geldiği günden bu zamana kadar yapmış oldukları hizmetleri kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Başkan Atlı, Görevi devraldıklarında, belediyeye ait mevcut ekmek fırınının zarar eden bir ekmek fırını olduğunu ifade ederek, şu cümlelere yer verdi;
““ Görevi devraldığımızda Günde 1200 ekmek çıkartılan 5 personel istihdamı olan 20 yıl önceki teknoloji ile çalışan Aylık 12 bin TL mazot harcaması yapan bir fırınımız vardı. Personel maaşı ve diğer giderler ile birlikte, 20 bin TL toplamda 35 bine yakın bir masraf vardı.
Biz mevcut bu fırını revize ettik. 8 saatte 6 bin ekmek çıkaran makine aldık ve doğalgaza bağladık.
Bu doğrultuda da Personel sayısını azalttık. Şu anda 40 bin lira kar eden bir fırın haline geldi. Diğer taraftan, sebze ve meyve halimiz perişan bir vaziyette idi. Yaklaşık 20 yıl önce yapılmış. 12 ay hizmet veren bir hal değil burası. Bakımsız ve Çay’a hiç yakışmıyordu çatısı bile yoktu. Öncelikle çatısı yaptık, ardından peyzaj düzenlemesini tamamlayıp yeniden halkımızın hizmetine sunduk. Bir diğer konu, 2021 yılına girmeden Çay ilçemize yakışır bir otogarı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız inşallah çünkü burası bir kavşak konumunda, hem de geçiş güzergâhı içerisinde. Levhası olmayan bir otogarın varlığından vatandaşın haberdar olmadığı bir otogar vardı. Burayı da tamamen yeniledik halkımızın hizmetine açacağız inşallah. Yine veren el ile alan eli buluşturmak için kolları sıvadık. İnsanların kullanmadığı eşyalar ya da yeni eşyalar ile bir mağaza kurduk. Giyinme kabinlerine kadar oluşturduk. Kimsenin gururunu kırmadan yardım edebileceğimiz şekilde dizayn ettik. Şu ana kadar 1500 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ulaştık. Bu vatandaşlara elimizden geldiği kadar ihtiyaçları doğrultusunda ne ihtiyacı varsa o karşılanıyor. Seçimlerden sonra ben bizzat halkın içerisinde, esnafın içerisinde olmak adına, kendi kendime bir söz verdim . Bu amaçla da elimden geleni yapıyorum. Belli aralıklarla Esnaf ziyaretleri yapıyoruz. Halkımız ve esnafımız bu uygulamadan gayet memnun. İnsanları dinlemek çok önemli. Vatandaşın istek ve taleplerini yerinde görmek çok önemli. O açıdan bizi bu makama Çay esnafı ve Çay halkı getirdi. Bizler hiç bir zaman onları görmezden gelemeyiz. Halkımız ve esnafımız bizim başımızın tacıdır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: