Afyon Haber Sitesi

HİSAR MAHALLESİ TARİHİ DOKUSUNA TEKRAR KAVUŞUYOR

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün yoğun gayretleri sonucunda, Hisar Mahallesindeki Yeşildirek Sokak’ta bulunan, 36 adet evimize değişik tarzda ve görünümde dış cephe ve tavanlarının tarihi dokumuza uygun şekilde yenilenmesi işi başlıyor.

Başkan Mustafa Çöl mahalle sakinlerimizle Kadın Kültür Evimizde gerçekleştirdiği toplantıda konuyla ilgili kendilerine bilgiler vererek karşılıklı fikir alış verişinde bulundular. Başkan Mustafa Çöl burada mahalle sakinlerimizin sorularını cevaplayarak yapılacak olan çalışma hakkında kendilerine bilgiler vererek, yapılacak olan çalışmanın detaylarını anlattılar.

Mahalle sakinlerimiz yapılacak olan sokak sağlıklaştırma konusunda Başkan Mustafa Çöl ve İmar Müdürlüğümüze yapılacak olan çalışma dolayısıyla teşekkür ederek, kendilerine böyle güzel bir projede yer verdikleri için duydukları memnuniyeti ifade ederek teşekkür ettiler.

Çakır Mahallemizin ilçemizde en eski dört mahallemizden birisi olduğu vurgulayan Başkan Mustafa Çöl; “Tarihimizi buram buram yaşadığımız Hisar Mahallemizde yapacağımız çalışmalar ile gelecek nesillerimize bırakacağımız koskocaman bir mirasın paydası olmaktan dolayı kendimizi şanslı hissediyorum. İnşallah bu projelerimizin devamını getirerek Hisar Mahallemizi kültürel bir alan haline getirerek gözde bir mekân yapacağız.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: