Afyon Haber Sitesi I AfyonAjans.com

‘Kentte bulaşmanın yüzde 70-80’i düğün kaynaklı’

AFYONKARAHİSAR Valisi Gökmen Çiçek, kentte bulaşma oranlarının düğün ve nişan gibi eğlencelerde fazlalık gösterdiğini ifade etti. Düğünlere getirilen eğlence ve saat kısıtlaması ile bulaşma oranlarının azalış gösterebileceğini söyleyen Vali Çiçek, “Bulaşma anına kadar ulaştığımızda gördüğümüz şu, yüzde 70-80 düğün kaynaklı” dedi.
Vali Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte kent merkezinde esnafa yönelik koronavirüs denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde esnaf ve vatandaşları özellikle maske ve sosyal mesafe konusunda uyaran Vali Çiçek, maske takılmaması durumunda virüsün yayılma hızına dikkat çekti.
Denetimler sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Vali Çiçek, kentte virüsle mücadelede İl Merkezine bağlı 1200’den fazla görevlinin sahada sürekli denetim yaptığını kaydederek, “İl Salgın Denetim Merkezinde 1200 kişi, mahalle denetim ekiplerinde 845 kişiyle arazide arkadaşlar denetimde. Görevlilerimiz hem karantinada olanların karantina kurallarına uymalarını sağlamaya hem de diğer kurallara uyulup uyulmadığını denetliyor. Kurallar ihmal edildiğinde, bir karantina hastasının dışarı çıktığında olabilecekleri Allah korusun biliyoruz. Onların kontrollerini yapıyor” dedi.

‘BU GENELGENİN KESİNLİKLE FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM’

Bilimsel istatistiki verilere göre değerlendirme yapıldığı zaman en fazla bulaşmanın düğünlerden kaynaklı olduğunu belirten Vali Çiçek, yüzde 70-80’inin düğün kaynaklı olduğunu vurguladı. Vali Çiçek, “Bu konuda sadece biz değil, bütün illerde düğün kaynaklı vakaların olduğu hükümetiz tarafından bakanlığımız tarafından da görüldü. Böyle bir çıktı. Ben bu genelgenin kesinlikle faydalı olacağını düşünüyorum. Çünkü bize ulaşan verilere baktığımızda bu bulaşın kaynağının nerden olduğunu dahi bulabiliyoruz. Ümit ediyorum biz düğün kısıtlama genelgesini harfiyen uygulayacağız ve hiçbir şekilde suistimale izin vermeyeceğiz, birlikte de düşüreceğiz” ifadesine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: