Afyon Haber Sitesi

Kitaplar devletten, kırtasiye malzemeleri Akgedik’ten

 

Yaylabağı Belediye Başkanı Niyazi Akgedik, okulların açılması ile birlikte geleneksel hale gelen kırtasiye malzemesi dağıtımını bu yılda sürdürdü. 2014 seçimlerinde öğrenciler için vaat ettiği kırtasiye desteğine devam eden Akgedik bugün 300 öğrenciye tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kırtasiye paketi dağıttı.

 

Yaylabağı kasabasında her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıtımı yapıldı. 181 İlkokul, 119 ortaokul öğrencisine 300 paket kırtasiye malzemesi öğrencilere tek tek teslim edildi.

 

‘Kitaplar devletimizden kırtasiye malzemeleri bizden’

 

Programda bir konuşma yapan Yaylabağı Belediye Başkanı Niyazi Akgedik, “2014 yılından beri geleneksel hale getirdiğimiz ve seçildiğimiz ilk günden bugüne, halka hizmet; Hak’ka hizmet düsturu ile yaptığımız kırtasiye malzemeleri dağıtımına hepiniz hoşgeldiniz, sefa getirdiniz. Hatırlar mısınız bilmiyorum ama bir dönemin çilesi olan, garip gurebanın okul açılırken kara kara düşündüğü, paralı kitap alma olayını. Söyleyince hatırladık değil mi. Okul kitaplarının paralı satışını bitiren, tüm çocuklarımızın kitaplarını ücretsiz dağıtan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan ilham alarak ‘kitaplar devletimizden kırtasiye malzemeleri bizden’ dedik. Rabbime şükürler olsun ki bizlere sözümüzü tutma imkanı verdi” dedi.

 

Aşılanma tavsiyesinde bulundu

 

“Çıktığım bu yolda amacımız çocuklarımızın eşit şartlara eğitim almasıdır” diyen Akgedik sözlerine şöyle devam etti; Hedefimiz kasabamızı eğitimde bir adım öteye taşımaktır. Bir tek yavrumuzun bile boynu bükük kalmamalıdır. Rabbim bizim dönemimizde okullarımızı yenileyerek çocuklarımızın tertemiz bir ortamda eğitim yapmalarını sağladık. İnanıyorum ki eğitime yapılan yatırım, geleceğimizi inşasının temelleridir. Bizi çok daha ilerilere götürecektir. Pandemiyi yaşadığımız bu dönemde, maske, mesafe ve hijyene dikkat çekmek istiyorum. Aşılama hepimiz için çok önemli. Çocuklarımızın okullardan uzak kalmaması, iş yerlerimizin kapanmaması için özellikle  sevdiklerimizle beraber nice günler görmek için aşılarımızı olalım. Programımıza katılan Kaymakamımız Doğukan Koyuncu’ya İlçe Milli eğitim müdürümüz sayın Mehmet Arslan’a huzurlarınızda çok teşekkür ederim.  Rabbim kazasız belasız sağlıklı bir eğitim öğretim yılı geçirmeyi tüm eğitim camiamıza nasip etsin inşallah.

Kaymakam Koyuncu; İlk kez karşılaştım

İlçe kaymakamı Doğukan Koyuncu da ilk kez böyle bir faaliyetle karşılaştığını ifade ederek, bundan dolayı da Belediye Başkanı Niyazi Akgedik’e teşekkür etti. Kaymakam Koyuncu öğrencilere başarılar diledi.

Okul müdürleri ve öğretmenler de öğrencilere verilen kırtasiye desteğinden dolayı oldukça memnun kaldıklarını belirttiler.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: