Afyon Haber Sitesi

Köksal, Emirdağ’ın köylerindeki elektrik sıkıntısını Meclis gündemine taşıdı

 

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Emirdağ İlçesi’ne bağlı köylerde yaşanan elektrik sıkıntısını TBMM gündemine taşıdı. Köksal, köylere yeterli elektrik verilmediği için tarımsal sulama kuyularının çalışmadığını ve tarladaki ürünlerin kuruduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in cevaplaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na soru önergesi verdi.
TARIMSAL SULAMA KUYULARI ÇALIŞMIYOR, ÜRÜNLER KURUYOR…
Afyonkarahisar’ın Emirdağ İlçesi’ne bağlı Aşağıaliçomak, Büyüktuğluk, Özkan ve Aşağıpiribeyli köylerine yeterli elektrik verilmediğini kaydeden Milletvekili Burcu Köksal, “Bu köylerimize 400 volt elektrik verilmesi gerekirken 320 volt elektrik verilmektedir. Bu yüzden tarımsal sulama kuyuları çalışmamaktadır. Bu köyler tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan insanların yaşadığı yerlerdir. Hal böyle olunca tarımsal sulama kuyularını yetersiz elektrik yüzünden çalıştıramadıkları için ürünleri kurumaktadır. Köylüler konuyla ilgili birçok yere ulaşıp mağduriyetini anlatmaya çalışmış ancak muhatap bulamamışlardır. Bakanlığınızca söz konusu sıkıntı ile ilgili bir çalışma yapılacak mıdır? Köylülerin mağduriyeti giderilecek midir? Yetersiz elektrik verilmesi yüzünden tarımsal sulama kuyularını çalıştıramayan ve bu yüzden ürünleri yanan köylülerin zararları karşılanacak mıdır?” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: