Afyon Haber Sitesi

“Milletimizin aklıyla alay etmesinler”

MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, haftalık basın toplantısında ülke ve yerel gündemi değerlendirdi. Toplantıya İl Sekreteri Beytullah Bostancı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Gün’de katıldı. Bölgesel istişare toplantılarının verimli geçtiğini söyleyen Başkan Kocacan,”Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin talimatları ile yapılan bölgesel istişare toplantılarımız tamamlanmıştır. Bu toplantılarımız ilki Afyonkarahisar’da başlamıştır. Toplantılarda, genel merkez yöneticilerimiz, Cumhur İttifakı’nı hem yasal hemde teknik yönleri ile hemde Türkiye’nin bekası ve geleceği ile alakalı birçok konuyu teşkilat mensubu arkadaşlarımıza aktardılar. Verimli toplantılar gerçekleştirdik”

“Ülkü Ocaklarımız Türk Milletinin 57. Alayıdır”

ABD Temsilciler Meclisi’nin Ülkü Ocakları aleyhine kabul ettiği tasarıya da tepki gösteren Başkan Kocacan,  “ABD tarafından Ülkü Ocaklarımızın üzerinden çeşitli oyunlar oynanmaya başlanılıyor. Türkiye’nin eskisi gibi masa arkasında değil, masa da olduğu gerçeği uluslar arası arena da söz sahibi olması ABD Başkanı Biden’in ve işbirlikçilerini rahatsız etmiştir. Ülkü Ocaklarımız, Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk Milletinin 57. Alayıdır. Hiçbir şey bizi yolumuzdan yıldıramayacaktır. Ülkü Ocakları’nı terör kelimesi ile yan yana getirmek alçaklıktır. Asıl teröristler ile kol kola gezen PKK, PYD ve FETÖ gibi terör örgütlerini besleyen ABD’dir”

 

 

Marketlerdeki fahiş fiyat artışlarına ve muhalefet partilerin bir araya gelerek güçlendirilmiş parlamenter görüşmelerini de değinen Başkan Kocacan, “Büyük marketlerin bu hale gelmesine müsaade edilmemesi lazımdı. Vatandaşlarımızın temel gıda ihtiyaçları inşallah yakın bir zamanda hükümetimiz bu konularla ilgili yapacağı ciddi çalışmalarla karşılanacaktır. Muhalefet kanadı çığırtkanlık yaparak bunu siyasi malzeme olarak kullanmaktadır. Burada muhalefet siyasi parti temsilcileri mecliste bir araya gelerek güçlendirilmiş parlamenter sistem üzerinde çalışmalar yapıyorlar. Milletimizin aklıyla alay edilmesin. Gizli ittifakları olan HDP masada yok. Vatandaşlarımız o partiyi orada görmeyince içlerinde ittifaka ait değil mi diyecek. Türk Milleti necip bir millettir. Bu konularda asla bizim aklımızla alay etmesinler, hiç kimseyi de kandırmaya kalkmasınlar”

 

“Hizmetler yapılırken vatandaşımız mağdur edilmemeli”

Yerel gündem ile ilgili düşüncelerini de paylaşan Başkan Kocacan, “ilimizin her bölgesi şuanda şantiyeye dönmüştür. Alt geçit, kaldırım ve asfalt çalışmaları gibi buna benzer birçok yerde çalışmalar yapılmaktadır. Ancak okulların açılması döneminde değilde, pandemi döneminde yapılsaydı bu işler daha uygun olurdu. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek çalışkan, dürüst ve samimi bir arkadaşımız. Bu konuları yan yana geldiğimiz zaman paylaşmaya çalışıyoruz. Hizmetler yapılırken vatandaşımızı da mağdur etmememiz gerekiyor”

 

“Gençlerimize iş imkanı sağlamalıyız”

Gençlerin istihdamına yönelik yatırımlara öncelik verilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Kocacan, “Hükümetimiz tarafından ilimiz hak ettiği yatırımları almaktadır. Bunlar yapılırken de istihdam da nereye geldiğimizi de gözden geçirmeliyiz. Gençlerimizin istihdamına önem vermemiz gerekiyor. Genç potansiyelimizi sokaklar ve internet kafelerde değil, aktif üretim sağlayan alanlarda çalıştırmamız gerekiyor. Kendini geliştirebilecekleri, ekonomiye katkı sağlayacak alanlarda imkan sağlamalıyız. Bunun içinde istihdama yönelik yatırımlara ihtiyacımız var. Devletimizin emeklilik yaşı gelmiş vatandaşlarımız ile ilgili bir çalışma yaparak gençlerimizi buralarda değerlendirmeliyiz. Türkiye büyüyor, bu büyümeye karşı da gençlerimiz iş istiyor. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak denge ve denetleme durumundayız. Hükümet ortağı değiliz. Gördüğümüz eksiklikleri söylemeliyiz. Yanlış olanları tespit edip kendilerine aktarmalıyız. Ancak bunları yaparkende devletimizin, milletimizin ve yaşadığımız şehrin yararlarına göre yapmalıyız”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: