Afyon Haber Sitesi

Milletvekili Köksal ilçe, belde ve köylerde sorunları dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, ilçe, belde ve köyleri ziyaret ederek çiftçinin, esnafın, vatandaşların sorunlarını yerinde dinledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Sandıklı İlçesi ile ilçeye bağlı Çamoğlu, Yolkonak köyleri, Dinar İlçesi’ne bağlı Kadılar, Yeşilhüyük, Duman köyleri, Evciler İlçesi ile ilçeye bağlı Baraklı, Altınova, Madenler ve Gökçek köylerinde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları yerinde tespit ederek istek ve talepleri dinledi.
AKP SEÇİM SONRASI YOLKONAK KÖYÜNÜ UNUTMUŞ AMA BİZ UNUTTURMAYACAĞIZ
CHP Milletvekili Burcu Köksal, CHP Sandıklı İlçe Başkanı ile birlikte Çamoğlu Köyü’nde muhtar ve köy sakinleri ile görüşerek istek ve taleplerini dinledi. Daha sonra ilçeye bağlı Yolkonak Köyü’ne geçen Köksal, burada da kendisine iletilen sorunları dinledi. Yolkonak Köyü’nde yolların son derece kötü olduğunu kaydeden Köksal, “Köye parke taşı yıllardır döşenmemiş. Muhtar odası yok. Köye dere ıslahı yapılmadığı için sel riskiyle karşı karşıya. Bir park dahi çok görülmüş. Köylüler sürekli istemelerine rağmen alt geçide gece ışıklandırması ve ayna dahi taktıramamışlar. AKP’nin seçim sonrası unuttuğu köylerden biri daha. Ama biz Yolkonak’ı unutturmayacağız.” dedi.
YEŞİLHÜYÜK’TE AYÇİÇEĞİ ÜRETİCİLERİ DERTLİ..!
Ziyaretlerine Dinar İlçesi ile devam eden Milletvekili Köksal beraberinde CHP Dinar İlçe Başkanı Ali Arıkan ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Yeşilhüyük Köyü’nde köylülerin sıkıntılarını dinledi. Köyde Ayçekirdiği üreticilerinin mağduriyet yaşadıklarını dile getiren Köksal, “Yeşilhüyük Köyü’nde ayçekirdiği üreticileriyle beraberiz. Onlar gerçekten çok dertli. Birincisi köye su kaynağından gelen sular son derece kirli hatta bize gösterilen suyun iyi durumda dahi olduğunu söylüyorlar. Su çoğunlukla kırmızı renkte akıyormuş ve bu suyla tarlalarını suladıkları takdirde ay çekirdeklerinin çürüdüğünü, verim alamadıklarını söylüyorlar. Bu yüzden büyük bir verim kaybı yaşamışlar. Verim kaybı yetmezmiş gibi bu seferde çekirdeklerine alıcı yok. Bu insanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bir karşı toprağınız dahi varsa ekin, biçin kimse almazsa biz alacağız.’ sözüne inanıp, güvenip topraklarını ekip biçmişlerdir. Ayçekirdiği yetiştirmişler ve bu verim kaybına rağmen, bu susuzluğa, bu güçlüğe rağmen, her türlü zorluğa, üretim maliyetinin yükselmesine rağmen bu insanlar yılmamış, mücadele etmiş, ürünlerini yetiştirmişlerdir. Ama şu anda bu ürünleri satamıyorlar. Bu yüzden de hepsi perişan olmuş durumdadır. Eylül ayına girdik. İnsanlar borçlarını nasıl ödeyeceklerini düşünüyorlar. Çekirdekleri ellerin de kalmış. Çekirdeklere alıcı yok. Biz Dinar ilçemizin Yeşilhüyük Köyü’nden bir kez daha sesleniyoruz. İktidara sesleniyoruz. Lütfen verdiğiniz sözü tutun. Bu insanlar ne yiyip ne içecekler? Bu çekirdekler satılmazsa borçlarını nasıl ödeyecekler? Geçimlerini nasıl sağlayacaklar? En azından pandemi döneminde bu insanlarımızın emeğinin karşılığını verip devlet olarak elinizi uzatın. Alımı siz yapın. Bu insanların ellerinde ki çekirdeklerini alın. Hiç olmazsa onları gelecek yıla üretim yapabilmelerini, nefes almalarını, borçlarını ödeyebilmelerini sağlayın.” ifadelerini kullandı.
DUMAN KÖYÜ’NDE SU KIRMIZI, MAVİ VE KAHVERENGİ AKIYOR!
Dinar İlçesi’ne bağlı Duman Köyü’nü de ziyaret eden Köksal, “Duman ve Yeşilhüyük köyleri arasında sulama kanalının geçtiği bölgede fabrikanın kimyasal atıkları ile kirlenmiş olan Menderesimizin suyu ile sulanan tarlalarda ayçekirdekleri çürümüş durumda. Köylüler suyun bazen kırmızı bazen mavi bazen kahverengi aktığını söylüyorlar. Suyun derhal kimyasal atıklardan arıtılması gerekiyor.” şeklinde konuştu.
BARAKLI KÖYÜNDE SU SIKINTISI HAT SAFHADA
Evciler İlçe merkezinde ilk olarak CHP Evciler İlçe Başkanı Çetin Aytekin ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte gündemi değerlendiren Milletvekili Köksal, daha sonra partililerle birlikte esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek sıkıntıları dinledi.
Ardından ilçeye bağlı Baraklı Köyü’ne geçen Köksal, burada da istek ve talepleri dinledi. Baraklı Köyü’nde su konusunda büyük sıkıntı yaşandığını belirten Köksal, “Su konusunda köyde büyük sıkıntı yaşanıyor. Ek sondaj ve derin sondaj için yapılan başvurular sonuçsuz kalmış. Köylüler yakında yetersiz olan bu suyu tümden kaybetmekten korkuyorlar biran önce derin sondaj yapılmalı.” dedi.
ALTINOVA KÖYÜ İKİTİDARIN İLGİSİNİ BEKLİYOR
Altınova Köyü’nü de ziyaret eden Milletvekili Köksal, burada da sulama konusunda büyük sıkıntılar yaşandığını dile getirerek, köy sakinlerinin susuzluk nedeniyle tarladaki ürünlerinin verimlerinin düştüğünden dert yakındığı söyledi. Köksal, “Köy halkı iktidarın ilgisizliğinden şikayetçi.” diye konuştu. Köksal, Madenler Köyü ziyaretinde de çiftçilerin yem fiyatlarının yükselmesinden dolayı yaşadıkları sıkıntıları dinleyerek, köyde çok sayıda kamyoncunun da takograf ve mazot fiyatlarından dertli olduğunu ifade etti. Ardından Gökçek Köyü’ne geçen Milletvekili Köksal, burada da köy sakinlerinin istek ve taleplerini yerinde dinledi.
Milletvekili Köksal, ilçe, belde ve köy ziyaretlerinin ardından kısa bir süre önce yapılan genel kurulla yeniden Afyonkarahisar İkinci Küçük Sanayi Sitesi Başkanlığı’na seçilen Bekir Koçak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: