Afyon Haber Sitesi

Nevruz Bayramı AKÜ’de Coşkuyla Kutlandı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü tarafından Nevruz Şöleni düzenlendi.

Barış Manço Şölen Alanında gerçekleştirilen etkinliğe AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Güler, Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Fen Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cüneyt Akın ve öğrenciler katıldı.

“Öğrencilerimiz AKÜ’nün asli unsuru”

Etkinlikte bir konuşma yapan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, baharın habercisi Nevruz Bayramını hep birlikte kutladıklarını söyledi. Barış Manço Şölen Alanında daha çok etkinlik gerçekleştireceklerini ifade eden Karakaş, “Rektörlüğe 2019 yılı Nisan ayında atandığımızda ilk etkinliğimizi yapmıştık. Arkasından AKÜFEST20 ile devam edecektik. Fakat hepimizin bildiği pandemi ile karşılaştık” dedi. Yaşanan salgın nedeniyle AKÜ’nün asli unsuru olan öğrencilerinden 2 yıldır ayrı kaldığını ifade eden Karakaş, “Üniversitemiz bu dönemde adeta suyu kesilmiş değirmen gibiydi. Artık varsınız ve birlikteyiz. Bahar mevsiminde AKÜFEST 22’yi Barış Manço Şölen Alanınımızda ve salonlarımızda kutlayacağız. Bunun yanında üniversitemizin 30. yıl dönümü kapsamında da kutlamalarımızı yapacağız. Aynı zamanda Büyük Zaferin 100. Yılını kutluyoruz ki bu sene 100. yıl kutlamaları da gerçekleştireceğiz. İnşallah bu baharda, yazda ve güzde dolu dolu etkinlikleri eğitimimizle birlikte gerçekleştireceğiz. Bayramı doya doya kutlamanızı istiyorum. Nevruz Bayramınız kutlu olsun” diye konuştu.

Barış Manço Şölen Alanında gerçekleştirilen programda demir dövme ve halk oyunları gösterisi yapılırken, etkinlikler katılımcılara yapılan pilav ikramı ve nevruz ateşinin yakılması ile sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: