Afyon Haber Sitesi

OLİMPİK YÜZME HAVUZU TADİLATA GİRECEK

Afyonkarahisar İl Özel İdaresi tarafından yıllar önce yapımı tamamlanan ve son olarak Belediyemize tahsis edilen Olimpik Yüzme Havuzu, tadilattan geçerek gençlerimizin kullanımına açılacak. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, İzmir Yolu üzerinde yer alan Olimpik yüzme havuzunda incelemelerde bulundu.

Bakanımız yüzme havuzlarına hassas

Olimpik Yüzme Havuzunun düzenli bir şekilde kullanılmadığına dikkat çeken Zeybek Başkan; “İl Özel İdaresi tarafından yıllar önce yapılmış, olimpik yüzme havuzu düzenli bir şekilde kullanılamadı. Bir zamanlar Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne devredildi, onlarda işletemedi son olarak Belediyemize tahsisi yapıldı. Bildiğiniz gibi Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu sağ olsun olimpik yüzme havuzları hususunda çok titiz. Bizlerle yaptığı her görüşmede, ‘Afyon’da yüzme kursu açıyor musunuz, yüzmeyi özendiriyor musunuz?” şeklinde telkinlerde bulunuyordu.

TADİLATTAN GEÇECEK

Bakanımıza son ziyaretinde şehrimizdeki olimpik yüzme havuzu ile ilgili kendisine bilgi verdik. Burada ciddi bir su kaçağı olduğunu ve bir türlü tespit edilemediğinden bahsettik.  Kaçağın önlenmesi tadilatının yapılması konusunda çalışmalarımızı başlatacağız. Bu çalışmalar bittikten sonra yüzme havuzumuzu gençlerimizin kullanımına açmayı hedefliyoruz. İnşallah burada şampiyonlar yetişecek” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: