Afyon Haber Sitesi

Özsarı davet etti

ATİK Uluslararası Ticaret ve İşbirliği Konseyi Afyonkarahisar Başkanı Yüksel Özsarı, bir açıklama yaptı. Özsarı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Avrupa Ticaret Ve İşbirliği Konseyi olarak; yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.

Değerli girişimci dostlarımız; gerek kendi iş ve istihdam olanaklarınızı artırmak, gerekse de Ülke ekonomisine bir ivme kazandırmak istiyorsanız, sizin için önemli bir fırsat olan “ATİK AFRİKA İŞ FORUMUNA” katılmanızı şiddetle tavsiye ediyorum…

İlk olarak özetle; ATİK dünü, bügünü ve yarınları ile kısaca bilgilendirme yapmak istiyorum.

ATİK’in kuruluş amacı :Lobi faaliyetleri ile Avrupa’da birbirinden habersiz 100 binden fazla Türk iş adamlarımızı bir araya getirerek güç birliği, fikir ve iş birliği yapmayı önceleyen, aynı zamanda Avrupa’da kurmuş olduğu şubelere; o şehrin insanlarından temsilci seçerek, işlerin daha hızlı bir şekilde yürütülmesini sağlamaktan ibarettir. Bunun yanında; toplumsal ve ulusal olaylarda diplomasi açısından Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne katkıda bulunmayı bir borç olarak gören milli ve Türkiye sevdalısı bir Sivil Toplum Kuruluşudur.

Atik kurulduğu günden bugüne kadar yaptıkları icraatları ile dünya kamu oyunda kendinden söz ettirmeyi başarmış olan Uluslararası arenada markalaşmış bir STK’dır.

ATİK olarak başarı serüvünimizin hikayesi ise şöyledir:
Atik olarak bizim başarımızın ilk merhalesi ve iksiri inanmaktır…
İkinci merhalesi ise; ekip çalışması…
Üçüncüsü; planlama…
Son olarak da ;Stratejik akıl, analitik öngörü , disiplinli çalışma, hedef odaklı mücadele, bunların yanında hayatın ve olayların gönülden kavranışı zincirleme başarıları fişekleyerek zirveye ulaştık… Başarının sınırlarını inancımızın cebbarlığı, irfanımızın büyüklüğü, iddialarımızın cesaret ve civanmertliği belirleyecektir.

ATİK kurulduğu günden itibaren ilk günkü; heyecan, azim, idealizm ve kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Bu doğrultuda bir ilke daha imza atmak üzeriyiz. Siz girişimci dostlarımı, ATİK olarak düzenleyeceğimiz yeni çalıştayımızın detayları hakkında da kısaca bilgilendirmek istiyorum:

Afrika is dünyasi (54 Afrika ülkesi) Dünya ile İstanbul’da buluşuyor. Ülkelerin devlet Başkanları, Bakanlar, Ticaret Odası Başkanları, İş insanları bu Forum’da ülkelerinin Yatırım olanaklarını sunacaklar. Böylece Uluslararası boyutta bir çok Ülkeden gelecek olan girişimcilerimiz, imzalanan işbirliği protokolleri sayesinde; hem kendi sektörlerine hem de Ülkelerine yeni iş ve istihdam olanakları tesis etmek suretiyle ekonomiye canlılık kazandıracaklardır.

Yolbaşçımız Muhterem Genel Başkanımız Sayın Aziz Şahin Bey’in liderliğinde ve ATİK Genel Başkan Yardımcımız OSMAN GÜMÜŞKAYA’nın koordinatörlüğünü üstlendiği çalıştayımıza çok sayıda iş insanın ve Afrika Ülkelerinin katılacağı “ATİK AFRİKA İŞ FORUMU” 10-13 HAZİRAN 2021 tarihleri arasında Türkiye/İstanbul Pulman Otel Kongre Merkezinde düzenlenecektir.

Yani ATİK, dün olduğu gibi bugün ve yarınlarda da ilklere imza atmak suretiyle başarı serüvenine yenilerini eklemeye devam edecektir. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olup, lütfen bizi takip etmeye devam ediniz.

Sözlerimi burada son verirken “ATİK AFRİKA İŞ FORUMUNA” tüm girişimci dostlarımızı bekler, saygı ve hürmetlerimi sunarım. “ dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: