Afyon Haber Sitesi

Rektör Karakaş Veteriner Hekimler Odası Başkanı Algan’ı Kabul Etti

Gerçekleşen ziyarette Rektör Karakaş, Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odası üyelerini tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi. Karakaş, üniversite sanayi iş birliğinin yanında üniversite ve meslek odaları arasındaki iş birliğinin önem arz ettiğini ifade etti. Rektör Karakaş, veteriner hekimliğin AKÜ için öncelikli alanlardan biri olduğunu, sadece hekimlik eğitimine değil, aynı zamanda bölge ve ülke hayvancılığının gelişmesine de destek vermeye çalıştıklarını söyledi.

Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Nevzat Algan ise Afyon Kocatepe Üniversitesi mezunu bir veteriner hekim olarak Veteriner Fakültesinin çağın gerekliliklerine uygun bir eğitim anlayışı ile hizmet ve eğitim verebilmesi için AKÜ Rektörü Karakaş’ın yapmış olduğu çalışmaları takdir ile takip ettiklerini aktardı ve veteriner hekimlik mesleği adına teşekkürlerini iletti. Dünyada hekimlik unvanını taşıyan üç meslek olduğunu ancak Türkiye’de veteriner hekimliği eğitiminin verildiği fakültelerin isimlerinin maalesef veteriner ‘hekimliği’ fakültesi olmadığını söyleyen Algan, veteriner fakültesinin tanım olarak veteriner hekimliği eğitimi için eksik bir anlam ifade ettiğini sözlerine ekleyerek Rektör Karakaş’tan fakültenin isminin veteriner hekimliği fakültesi olarak düzeltilmesi konusunda desteklerini talep etti. Algan, tüm dünyada 3 Kasım’da kutlanacak olan ‘Tek Sağlık Günü’ etkinlikleri çerçevesinde veteriner hekimliğin sağlık sınıfında yer alan mesleklerden biri olduğunu çizdi.

Ziyarette ayrıca veteriner hekimlik mesleğinin toplumsal etkileşimleri hakkındaki çalışmalar ile birlikte hayvan refahı ve insan sağlığının korunması kapsamında, ülke genelinde örnek teşkil edecek “sahipsiz hayvanların kısırlaştırılması ve hastalıklar ile mücadele” konulu, Afyonkarahisar genelini kapsayacak proje ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Rektör Karakaş, nazik ziyaretlerinden dolayı misafirlerine teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: