Afyon Haber Sitesi

Salgınla Mücadelede Hepimiz Üzerimize düşeni Yapmalıyız

Sağlık İçin Hepimiz İçin sloganıyla 81 ilde eş zamanlı olarak Afyonkarahisar’da Vali Gökmen Çiçek, Covid-19 tedbirlerini denetledi. Salgınla mücadelede büyük önem taşıyan maske, mesafe ve temizlik kurallarını bir kez daha hatırlatarak, vatandaşları uyardı.

İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderilen Covid-19 Tedbirleri Denetimi Genelgesi doğrultusunda Vali Gökmen Çiçek koordinasyonunda 17 ilçede Kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri ve özel kolluk görevlilerinin katılımıyla denetimler gerçekleştirildi.

Vatandaşların maske, mesafe ve hijyen konularına uyup uymadıklarını denetleyen Vali Gökmen Çiçek, salgınla etkili bir şekilde mücadele edebilmek için hepimize büyük görevler düştüğünü ve bu konuda duyarlı davranılması gerektiğini ifade etti.

Uymadığımız Her Tedbir Başka Canların Kaybına Neden Oluyor

Virüse yayılma fırsatının tedbirlere uyulmayarak verildiğine dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek: “Kontrollü sosyal hayatın devamı, salgınla mücadelede aylardır yoğun mücadelede veren sağlık çalışanlarımız ve kolluk güçlerimize destek olmak için hepimizin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Uymadığımız her tedbir başka canların kaybına, Covid-19’un daha fazla kişiye bulaşmasına zemin hazırlıyor. Aylardır tüm dünya ülkeleriyle birlikte ülkemizde de yoğun mücadele veriliyor. Afyonkarahisar’da da İl Salgın Denetim Merkezi bünyesinde oluşturulan Mahalle Denetim Ekipleri ile Uyarıcı ve Uzman Denetim Ekipleri aracılığıyla yoğun denetimler gerçekleştiriliyor. Lütfen bizlerde Sağlık İçin Hepimiz İçin alınan tedbirlere uyarak, bu mücadeleye destek olalım” dedi.
Vali Gökmen Çiçek, vatandaşlara maske ve dezenfektan dağıtarak, alınan tedbirler konusunda duyarlı davranılmasını istedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: